Skocz do zawartości

320dA 2004r, spadek obrotów przy przełączaniu biegów + Film


Langi_84

Rekomendowane odpowiedzi

Ewentualny problem polega na spadku obrotów podczas zmiany położenia lewarka skrzyni biegów (automat). Przy przełączaniu z P na inne położenie (R,N,D) jest wyczuwalny spadek obrotów silnika prawie jakby lekko przygasał. To samo się dzieje np. przy dojeżdżaniu do skrzyżowania lub delikatnym ruszeniu i zatrzymianiu. Obroty wyraźnie spadają, tak jak pisałem auto jakby lekko przygasało, wtedy aż cała buda się trzęsie. Gdy auto jest rozgrzane nic się nie dzieje.

Błedy jeszcze nie czytane. Obroty silnika ok. 730 przy zmianie przełożeń lewarka na ciepłym silniku obroty zmieniaja się w zakresie 680 - 800 rpm.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez Langi_84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione, ale to by miało wpływ na odpalenie auta i ew. pracę przez kilka chwil. A problem jest przez dłuższy czas. Przy pracy jałowej silnika pracuje pięknie - jak beznzyna. Objaw jest w chwili lekkiego dodania i puszczenia gazu i to wtedy gdy jest zapięty jakiś bieg (R lub D)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi, miałem tak samo. U mnie po wymianie świec znacznie się poprawiło,ale nie do końca.

Pomogło dopiero jak wyczyściłem egr, mimo że już było ok. wymieniłem jeszcze elektrozaworek sterujący egr,od tamtej pory problem wcale nie występuje.

Ale słyszałem także,gdy sam wtedy szukałem rozwiązania,że w niektórych przypadkach pomogła wymiana koła pasowego wraz z rolkami.

Moja rada jeżeli nie czyściłeś egr,lub jeżeli robiłeś to dawno,to wyczyść wraz z zaworkiem-najszybsza i prosta czynność. Jeżeli nic nie pomoże to obadaj koło pasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem tak,że na zimnym obroty opadały,a na ciepłym ok. Strasznie było to wkurzające gdy po odpaleniu trzeba było wykonać parę manewrów przód,tył.Za każdym razem spadek obrotów i budą zatrzęsło.Tak jak pisałem u mnie czyszczenie egr pomogło,zupełnie przypadkiem to zrobiłem wyjeżdżam z garażu a obroty nie spadają,pomyślałem że może samochód jeszcze ciepły.Ale na następny dzień rano (temp. ok.-5) wszystko super,aż do dzisiaj,a robiłem to 2 lata temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Miałem podobnie i u mnie też ustało to po wymianie poduszek skrzyni i silnika. Szczególnie było to czuć przy lekkim ruszeniu i puszczeniu gazu od razu. Wpadał w drgania. Po wymianie poduszek po problemie. Nie mówiąc już o róznicy w drganiach całej budy. Polecam wymianę poduch jeśli zaczyna telapać, różnica kolosalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.