Skocz do zawartości

e39, termostat do M52 B25TU


w_a_p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam do wymiany termostat, wskazówka "świruje" szczególnie przy szybkiej jezdzie ale ostatnio tez przy niekoniecznie szybkiej :)

 

Termostat mam z obudową i zastanawiam się, czy trzeba wymieniać cały ten moduł, czy wystarczy wymienić sam termostat.

 

Czy szanowne forum ma tutaj opracowane jakieś zalecenia na podstawie zebranych doświadczen? :)

 

Pzdr

 

WP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie masz problem z termostatem zmień od razu też obudowę. Ja ostatnio miałem pęknięcie i okazało się, że stara obudowa rozpadła się jak wafelek... Koszt żaden, a i tak będziesz grzebał.

Oczywiście, jeśli to faktycznie termostat...

PS. Odpowietrzenie! Poczytaj o tym :twisted:

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Mysle ze to termostat bo ma juz 6 lat. w tamtym roku troszkę świrował a teraz od razu widzę ze jest całkiem zle. im zimniej tym mniej sie dogrzewa. termostat w tym wieku to najbardziej awaryjny element całego układu.

 

Wisko nie jest zacięte, jestem tez świadom obecności pompki w układzie i odpowietrzanie mam pod kontrolą. Tę lekturę i zagadnienie przerobiłem szczególnie dokładnie po tym jak dwie nowe pompy rozszczelniły się po 2 tygodniach jazdy, bo pan "zawsze tak robię" meches odpowietrzał mi auto jak żuka.

 

Stawiam na termostat, kupuję z obudową, bo wprawdzie mam lutownicę do plastiku ale skoro piszecie ze ten plastik to rzepa to nie chcę lutować na środku drogi na mrozie :).

 

Pozdrowienia

 

WP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.