Skocz do zawartości

Rejestracja akumulatora. Problem.


Capone_2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem, a mianowicie przestało mi działać stopniowanie nawiewu. Dmucha tylko na pierwszym stopniu jak włącze podgrzewanie przedniej szyby wtedy leci na full, druga rzecz jaką teraz zauważyłem to że przestały mi grzac fotele, dodam ze diody się świecą. Moje pytanie czy to moze mieć coś wspólnego z wymiana akumulatora? Wymieniłem go latem, bo stary padł całkowicie. Proszę o opinię na ten temat. Wyczytalem gdzieś w postach, że takie matrixy mogą dziać się przez nie zarejestrowanie akumulatora w programie. Czy jeżeli to zrobię to wszystko wróci do normy? Po podłączeniu się pod komp. wyskoczył jakiś błąd modułu odnośnie nawiewu, możliwe że t moze być tez powiązane z fotelami ale dla mnie jest to dziwne. Za wszelką pomoc z góry dziekuje i pozdrawiam.

 

 

Mało jest tematów na ten temat ?! :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba raczej nie, skoro wiele ludzi jeździ bez adaptacji akumulatora, a nawet są tacy którzy twierdzą że nie trzeba tego robić.

Weź INPA bądź DIS i sprawdź wszystkie błędy i rozkoduj może się sprawa wyjaśni.

edit: jak wymieniłeś akumulator latem to dopiero teraz takie jaja zaczęły się dziać?

Edytowane przez wwo_j
wwo_j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli akumulator ma słabe napięcie to komputer będzie odłączał różne funkcje w samochodzie aby go nie wyczerpały do zera i u Ciebie prawdopodobnie to się dzieje.

Też czytałem na kliku forach że ludzie mieli problemy gdy nie zarejestrowali nowej baterii ale nie od razu tylko właśnie po kilku miesiącach do roku. musisz sprawdzić ładowanie i czy coś nie kradnie ci prądu na postoju.

Edytowane przez guzior2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
guzior2, a nie wywalałby wcześniej jakiegoś komunikatu że niski stan akumulatora czy coś w ten deseń tylko odłączał moduły ?

 

Niby powinien pojawić się komunikat ale wiem ze słabe napiecie akumulatora blokuje siłę nawiewu i to by pasowało. Najlepiej niech kolega sprawdzi w ukrytym menu jakie napięcie ma aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

mam problem, a mianowicie przestało mi działać stopniowanie nawiewu. Dmucha tylko na pierwszym stopniu jak włącze podgrzewanie przedniej szyby wtedy leci na full, druga rzecz jaką teraz zauważyłem to że przestały mi grzac fotele, dodam ze diody się świecą.

 

Tu są tematy z podobnymi problemami, może coś pomogą :

 

viewtopic.php?f=73&t=141958&p=999711&hilit=nawiewu#p999711

 

viewtopic.php?f=73&t=119701&hilit=nawiewu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U znajomego w 520d przestał chodzić nawiew (tylko najniższe obroty) i nie było informacji o wyładowaniu akumulatora.

Stawialiśmy na "jeża" (regulator dmuchawy) ale zanim zabraliśmy się za rozbieranie konsoli to na szczęście zauważyłem podczas odłączania akumulatora, że IBS na klemie minusowej był mokry!!!

Okazało się, że przez boczny wywietrznik w karoserii (ten w komorze akumulatora) dostawała się woda i zalało mu IBS.

Prawie nie widoczne bo wody w komorze nie było tylko skropliła się dokładnie na klemę :shock:

Po osuszeniu suszarką wszystko wróciło do normy.

 

Może wilgoć jest powodem twoich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.