Skocz do zawartości

Prędkości maksymalne


Mio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako, że dziś udało mi się przetestować (w ramach jazdy pożegnalnej przed końcem sezonu :-) ) moją Z4 3.0i mam parę pytań.

 

Ile wynosi rzeczywista prędkość maksymalna waszych aut?

 

Ja dziś na autostradzie zatankowany PB98 nie mogłem przekroczyć 225 km/h. Zgodnie z danymi technicznymi prędkość powinna wynosić 250 km/h. Czym to było spowodowane? Czy rozmiar opon może aż tak przekłamać maksymalną prędkość? Mam 255/40/18 z tyłu i 225/40/18 z przodu. Droga była raczej płaska. Nie było na pewno z górki i raczej nie pod górkę. Na 5 biegu szedł ładnie do 220 km/h, po wrzuceniu 6 biegu i ciśnięciu do oporu prawie nie zwiększył prędkości. Oczywiście ręczny też nie był zaciągnięty =P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze widzę, masz wersję US - i tu akurat się nie dziwię, że masz wersję z redukcją prędkości...

To dla ochrony skrzyni pewnie - w wersjach europejskich skrzynie biegów mają dodatkowe chłodnice oleju, w wersjach USA chłodnic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm zdecydowanie za "wolno" Ci jedzie.

240 licznikowo, a nawet ciut wiecej z gory, to idzie 150-konne Z4 2.0i

Mam juz drugie 3.0si i kazde omija zamkniecie szafy - czyli licznikowo ok 265km/h, na GPS jest 250-252.

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają jak nie mają.. przy innym rozmiarze opon zmienia się obwód opony

Natomiast jeżdząc na kołach z M-ki (czyli 225/45/18 przód i 255/40/18 tył) wskazania prędkościomierza są zaniżane o 3,4% więc napewno nie tak żeby tłumaczyć taką różnicę.

 

Na pierwszy ogień nowy filtr powietrza, świece i olej

 

Jeśli kupiłeś samochód używany to może poprzedni właściciel zmienił przełożenie dyfra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają jak nie mają.. przy innym rozmiarze opon zmienia się obwód opony

Natomiast jeżdząc na kołach z M-ki (czyli 225/45/18 przód i 255/40/18 tył) wskazania prędkościomierza są zaniżane o 3,4% więc napewno nie tak żeby tłumaczyć taką różnicę.

 

Na pierwszy ogień nowy filtr powietrza, świece i olej

 

Jeśli kupiłeś samochód używany to może poprzedni właściciel zmienił przełożenie dyfra?

 

 

ja mam 2.2i na te same felgi i oponach i niemam ruznicy szypko jedzie, jediny minus przy 18 troche wiencej pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, Twój silnik chyba jakieś padło :duh: 225km/h to moja żona jedzie e60 2.0d LCI. :mrgreen:

Wcześniej miałem e85 z USA 3.0 automat 231 koników, opony 245/40/18 tył i 225/40/18 przód, dusiłem ją spokojnie 240 i jakoś nie czułem żadnych ograniczeń związanych z tym, iż był to amerykan.

Wspomniałeś, że to 3.0si a do kiedy 3.0si ma tylko 231km?

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle doczytałeś... 3.0i

przepraszam, fakt..ślepy jestem :duh:

mimo tego cholera coś słabo Ci idzie te autko :roll:

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.