Skocz do zawartości

545 problemy ze spalaniem


Rafichicago

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow. Mam na imie Rafał mieszkam w stanach od 14 lat, więc na początek sorki ze od razu po rejestracji zwracam się do was z problemem jednakże nie mam wyboru. Posiadam samochód jak w tytule. Od kilku miesięcy borykać się z wysokim spalaniem. Jako ze wolniej się tutaj jeździ i jest płasko samochód palił w cyklu mieszanym około 12-13 litrów na stówę. W tym momencie jest ok 17. Co już zrobiłem:

Sprawdzenie i czyszczenie układu paliwowego

Czyszczenie dolotu przepustnicy, etc z nagaru sprawdzenie kompresji na wszystkich cylindrach jest ok

Wymiana dwóch Cerekwicka zaplonowych

Brak check engine light

Żadnych kodów błędów.

Mechanicy w serwisie rozkładają ręce, jako ze nie ma błędów więc centrala BMW of Norton America im nie pomoże. Jankesi polegli. Ogólnie działają tak nie ma błędów nie ma problemu. Około rok temu wymienili tzw mechatronics. Mam wrażenie ze problem powstał po wymianie tego elementu. Ale mogę się mylić. Rozumiem ze silnik n62 nie jest tak popularny w Polsce ze względu na spore spalanie jednakże wyczerpalem wszystkie dostępne opcje. Samochód ma 130000 km. Dzięki za wszelka pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17l nie jest normalnym spalaniem, a już na pewno nie w warunkach USA. Ja mam średnie w mieszanym 14l z ostatnich 11k km. W mieście oczywiście nie ma szans na zejście poniżej 16-17l, skala w górę jest nieograniczona ;) dynamiczna jazda na trasie to 11-12l, na emeryta można zejść poniżej 8. Autostrada na tempomacie 220 to 15 - 17l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja fura 16-17 pali jezdzac na emeryta. Cos go boli ale nie wiem co. Niby fachowcy jak i serws rozkladaja rece bo nie ma kodow. Znam samochod bo mam go ponad 5 lat i wiem ile palil. Mysle ze zarowno niesprawna sonda lambda jak i przeplywomierz pokazalyby kody bledow a tam jest tabula rasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zawioze samochód do trzeciego zakładu jak tylko czegoś się dowiem dam znać. Interesuje mnie co może w takim stopniu wpływać na spalanie. W moim przypadku jest to prawie 30to procentowy spadek. Mam wrażenie ze cały czas się pogarsza. Samochód po czyszczenie układu i po wymianie dwóch cewek zapłonowych jeździ lepiej tak jakby odzyskał stracona moc silnik pracuje równiej. Zdimagnozowanie usterki utrudnia fakt ze nie ma żadnych błędów. Pozdrawiam odezwę się po wizycie. Jak narazie tura skutecznie sieje spustoszenie na moim koncie :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec an dzien dzisiejszy rozmawialem z mechanikiem I wyglada an to ze niczego nie da sie zrobic. Fura zaczela palic ile chce i tak będzie mieć. Pomimo tego ze x5 kolegi z tym samym silnikiem na tej samej trasie która jeździłem przez kilka dni spalił mniej pomimo sporo większej masy. Chyba czas poszukać nowego samochodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu spróbował wymienić wszystkie 4 sondy. Błędów niby nie ma, ale instrukcja zaleca ich wymianę po 160k km (niby z powodów ekologii, ale na spalanie też wpływ to jakiś ma) Tobie niby brakuje jeszcze ok. 30k km do tego przebiegu ale poszedł bym w tym kierunku... u kolegi w e38 V12 po wymianie sond spalanie spadło o 3-3,5l na setkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Odbieram samochód w piątek. Za półtora tygodnia lecę do Polski i zostawiam samochód na ten czas u mechanika. Sprawdza lambde oraz czujnik temperatury. Przepływka jest podobno ok. Drażni mnie tylko jak słyszę ze v8 ma tyle palić skoro wiem ze to nie jest prawda. Dzięki za podpowiedzi napewno się odezwę w temacie i powiem co było o ile oczywiście przypuszczenia o niesprawnych sensorach się sprawdza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.