Skocz do zawartości

E-71 35i 2008 . Kłopoty z chłodzeniem silnika


Joti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej X6 35i mam problemy z chłodzeniem silnika. Otóż zaraz po uruchomieniu samochodu włącza się duży główny wentylator chłodzenia. Po osiągnięciu temperatury odpowiedniej zapala mi się ostrzeżenie o zbyt wysokiej temperaturze silnika i samochód gwałtownie zwalnia.( Klima i wentylacja są wyłączone) Komputer każe wyłączyć silnik i odczekać, aż wystygnie i udać się do serwisu. Sprawdzałem poziom płynu - jest OK. Ze względu na duży ruch w stacjach ASO ( święta idą , a samochody psują się jak na złość mam odległy termin załatwienia sprawy) Czy jest jakaś rada na tą usterkę? Czy miał już ktoś podobną i jak temu zaradził? Za odpowiedź z góry dziękuję!

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami faktycznie wentylator na chwilę włącza się po uruchomieniu nawet zimnego silnika, ale zaraz się wyłącza. Może to tylko termostat - kiedyś pomagało włączenie na max ogrzeania w aucie. Jak nie masz auta na gwarancji to lepiej nie ryzykuj - wymiana silnika to z kilkadziesiąt tyś zł...

Jeśli masz assistance to zadzwoń do nich gdzieś z drogi - wtedy z BMW dostaniesz auto zastępcze nawet na dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami faktycznie wentylator na chwilę włącza się po uruchomieniu nawet zimnego silnika, ale zaraz się wyłącza. Może to tylko termostat - kiedyś pomagało włączenie na max ogrzeania w aucie. Jak nie masz auta na gwarancji to lepiej nie ryzykuj - wymiana silnika to z kilkadziesiąt tyś zł...

Jeśli masz assistance to zadzwoń do nich gdzieś z drogi - wtedy z BMW dostaniesz auto zastępcze nawet na dwa tygodnie.

Dzięki za radę! Zrobiłem tak jak napisałeś, tzn. włączyłem ogrzewanie na maxa i pojechałem się przejechać i jazda była OK! Chociaż duży wentylator wył na całość. Tylko raz uruchomiło się ostrzeżenie na żółto, ale po chwili zgasło i już się nie zapaliło. Silnik utrzymywał temperaturę constans. Zobaczę jutro z rana podczas jazdy na serwis. Udało mi się wcisnąć na ósmą do serwisu ( jakieś 8 km, więc powinienem je bez problemów pokonać). Widzę jednak , że spokojnie tam dojadę i zrobią mi test. O wynikach poinformuję. Też wydaje mi się, że to termostat. Jak zostanie zwiększony obieg,to pewnie pomaga. :wink: ! Jeszcze raz dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami faktycznie wentylator na chwilę włącza się po uruchomieniu nawet zimnego silnika, ale zaraz się wyłącza. Może to tylko termostat - kiedyś pomagało włączenie na max ogrzeania w aucie. Jak nie masz auta na gwarancji to lepiej nie ryzykuj - wymiana silnika to z kilkadziesiąt tyś zł...

Jeśli masz assistance to zadzwoń do nich gdzieś z drogi - wtedy z BMW dostaniesz auto zastępcze nawet na dwa tygodnie.

 

Więc już wiadomo! Padła mi pompa wodna, której koszt to aż ponad 2100 zeta + robocizna. Po prostu nie kręciła obiegu. Jest ona napędzana elektrycznie, tak że musiał chyba paść jej silnik ( serwis próbował ją odpalić bezpośrednio, bez efektu :cry: ) Informacja ta przyda się pewnie innym, którzy będą w podobnej sytuacji jak ja ( czego nikomu nie życzę :naughty: ) W zasadzie objawy jedoznaczne, albo termostat , albo pompa!

Dzięki za pomoc i kontakt Hys! Pozdrawiam :handshake:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No często słyszy się o siadających pompach w 35i. Z tego co pamiętam to są dwa rodzaje tych pomp(1600 lub 2100-ponoć nowa, ulepszona).

Ja w 40d miałem problem z często włączającym się wentylatorem. Okazało się, że żaluzje przed chłodnicą lubiły się zawiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.