Skocz do zawartości

BMW X3 Stukanie z przodu, przegub? edit: przy mocnym hamowan


JaEmil

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam poroblem z X3. Zaczeło się wczoraj, przy dynamicznym ruszeniu, przy wrzuceniu drugiego biegu pojawiło się głośne puknięcie z przodu - prawdopodobnie z lewej strony. Dzisiaj jadąc i skręcając w prawo w bramę także słychać było kilkukrotne stuknięcie - skręcałem w prawo na zapiętym biegu i lekko hamując. Bardzo mnie to trapi a do weekendu nie ma dostępu do mechanika i stąd mam pytanie - czy samodzielnie mogę sprawdzić czy jest to wina przegubu? Czy może jednak jest to wina silniczka krokowego, sterującego rozdzielaczem napędu Xdrive? Gdyż wyczytałem w necie że daje to podobne objawy. Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam. Edytowane przez JaEmil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na logikę to przegub ale on ma takie specyficzne stukanie w momencie skrętu tylko.Jesli jednak też przy ruszaniu też to słychać to moze też być wiele innych rzeczy w zawieszeniu.A masz możliwość wejscia pod auto i zobaczenia luzów??
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn miałem też z przodu lekkie stukanie ale to był całkiem inny głos, i było to zrobione jakieś 300 km temu, wszystko było przejrzane itp i niepokoiło zastrzeżeń poza jedną gumą która została wymieniona na nową więc to wykluczam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jednak musze sprostować. Stuka po prostu przy mocnym hamowaniu... :( Nie zależnie czy koła skręcone czy nie, słychać takie głośne trrrrr, kierownica nie bije, przy lekkim hamowaniu tego nie ma. Mam wrażenie, że to gdzieś u góry.. być może przy kielichu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna guma wahacza była do wymiany, już zrobione, koszt znikomy a ile strachu się najadłem :D Widać, że czasem nie ma co szukać informacji na forach a od razu jechać do mechanika bo tylko można się nie potrzebnie denerwować - przykład co wyczytałem na innym forum z tym silniczkiem krokowym od xdrive i niebotycznymi kosztami :) Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

Mam pytanie, mechanik stwierdził że mam przegub przedni, lewy, wewnętrzny wysypany. pytał po dostawcach części i mówi że problem jest z tym przegubem, nikt go nie ma.

Pytanie jest czy to możliwe żeby nie szło kupić?, ewentualnie czy pasował by inny (od innego modelu)

Mój model To X3 E83 3.0D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz że wysypał Ci się przegub wewnętrzny ? rzadka przypadłość i w hurtowniach od ręki tego nie mają.

Jak już pada to zazwyczaj tz kamień przegubu wewnętrznego, co nie tak łatwo zdiagnozować.

Przykładowo to tak jak tu

https://www.google.ca/search?q=kamie%C5%84+przegubu+wewn%C4%99trznego+bmw&rlz=1C1CHFX_frCA561CA561&espv=2&biw=1024&bih=653&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=cM_MVLG1NNe3yASOj4CwBg&ved=0CAYQ_AUoAQ

Na aledrogo do podobnej jednostki http://allegro.pl/przegub-wewnetrzny-bmw-x1-x3-x5-x6-xi-xd-x-drive-i5036522834.html

Może opisz jakie są objawy takiej przypadłości

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

X3 kupiłem jakieś 3 miesiące temu dla żony, jak pierwszy raz chciałem ostro nią ruszyłem z miejsca to usłyszałem głośny zgrzyt (podobny do dźwięku jaki wydaje łańcuch który przeskakuje na zębatce) najpierw myślałem że to skrzynia rozdzielająca napęd, ale tu na forum dowiedziałem się że mało prawdopodobne żeby to ta skrzynia, ktoś pisał mi żeby sprawdzić wał. Miałem samochód u mechanika bo po przeglądzie wyszło że na jednym wahaczy muszę wymienić tuleje, przy okazji prosiłem żeby sprawdził cały napęd, szczególnie wał, gość powiedział mi że sprawdzał wszystko i jedyne co wydaje się nie tak to przedni lewy wewnętrzny przegub, mówił że jest na nim spory luz, dla porównania sprawdzał prawy i na nim tego nie czuć. facet robi sporo różnych samochodów, i przyjeżdżają do niego dostawcy z różnych firm z częściami, powiedział że dzwonił do kilku i sprawdzał i wszyscy mają prawy a lewego nie mają.

jak żona jeździ to nic jej się nie dzieje, ale jak ja wsiądę i trochę ostrzej przycisnę to zawsze to zgrzytnie, nie daje mi to spokoju, wolał bym zrobić niż czekać aż coś jej się rozleci w drodze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.