Skocz do zawartości

BMW E36 316i sedan Warszawa VIN: FL80343 - DO USUNIĘCIA


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , co sądzicie o tym BMW, auto jest z produkcji 1996, a nie 1997 jak w ogłoszeniu, ale to standard, auto ze Szwajcarii przyjechało...

Samochód miał być "netknięty" a dziś po oględzinach okazało się ża maska jest lakierowana trochę grubego podkładu też jest w jednym miejscu jakby pękał i delikatnie mówiąc spieprzone jest to lakierowanie, dodatkowo przedni prawy błotnik też polakierowany i prawe przednie drzwi też. Przy błotniku lakiernik się nie popisał także (jak i przy masce silnika)... drzwi ujdą..

Gość mówi że nic tu w Polsce z nią nie robił, musiało być robione na zachodzie.

 

Auto mi się podoba, jeździłem , prowadzi się OK, przyspiesza też nie najgorzej - myślałem że 1.6 będzie słabszy ale daje radę. Ma na drzwiach kierowcy przy uszczelce poziomej obok szyby jeszcze delikatne punktowe ognisko korozji. Szyby wydają się oryginalne, teraz jak patrzę na zdjęcia to wydaje mi się że drzwi kierowcy mają jakąś "wgniotkę" , jakoś na żywo nie zwróciłem uwagi może za szybkie oględziny...

 

Zastanawiam się czy mu nie wywaliło poduszki pasażera - kiedyś podczas tej "starej przygody", bo ze strony prawej auta jakby zaślepka poduszki pasażera w desce rozdzielczej delikatnie odstawała (kurde a może tam jest tylko zaślepka a poduszki nie ma....) ...ale sam nie wiem może się czepiam, może tak jest w trochę starszym aucie...

W środku fajne wyposażenie i fotel kierowcy też nie jest zmęczony , a zazwyczaj ma dziurę na dziurze , ogólnie stan środka super, kwestia może wyprania..

 

Auto ma M zawieszenie fabryczne więc trochę niżej siedzi i prowadzi się też dzięki temu lepiej. Opony ma z 2004 roku - już jest założona zima, ale mimo że bieżnik jest jakieś 5 mm to ta guma na śmietnik (gość wspomina o 2 letnich letnich gumach i felgach alu).

Kolejna rzecz tłumik nieoryginalny wymieniany jakieś pół roku temu i delikatnie jakby prykał więc myślę że do wymiany niedługo..

 

Bardzo delikatne pocenie pod maską, może olej spod pokrywki ... ?

Rzecz która mnie nurtuje to kolor auta a właściwie tabliczka (naklejka) z jego nazwą, czy fabrycznie jest od frontu auta na lewym kielichu ?? Bo tutaj tabliczka (naklejka) z samą nazwą jest na lewym kielichu ale od zewnętrznej strony auta nalepiona, czy tak też było fabrycznie ??

 

Po oględzinach i przemyśleniu powiedziałem gościowi że 7000 zł mogę dać, powiedział że na 8000 zł zejdzie ale niżej nie, mam się zdzwonić po weekendzie, myślę nad podniesieniem się może na 7500 zł..

 

Bardzo Was proszę o opinie, zależy mi na szybkim zakupie auta i zależy mi też na tym żeby kupić w miarę zadbany egzemplarza..

 

Poniżej link do ogłoszenia:

 

http://otomoto.pl/bmw-316-pakiet-m-C25778920.html

 

A tu rozkodowany VIN:

 

Dane pojazdu

 

Art. Wartość

Numer podwozia WBACA71040FL80343

Kod typu CA71

Typ 316I (EUR)

Typoszereg E E36 (4)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M43

Pojemność skokowa 1.60

Moc 75

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor BOSTONGRUEN METALLIC (275)

Tapicerka STOFF/LEDER/ANTHRAZIT (C1AT)

Data prod. 1996-12-19

 

Wyposażenie

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S243A AIRBAG FUER BEIFAHRER Poduszka powietrzna pasażera

S246A LENKSAEULENVERSTELLUNG MECHANISCH Kolumna kierownicza regul. ręcznie

S305A FERNBEDIENUNG F.ZENTRALVERIEGELUNG Pilot do zamka centralnego

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu

S341A STOSSFAENGER KOMPLETT IN WAGENFARBE Zderzak - w pełni lakierowany

S354A GRUENKEIL-FRONTSCHEIBE Szyba przednia ziel. z klinem ziel.

S401A SCHIEBE-HEBEDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny elektryczny

S410A FENSTERHEBER, ELEKTRISCH VORN Siłownik szyby elektryczny przedni

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni

S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Fotel sportowy

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S497A MITTELARMLEHNE IM FOND Podłokietnik środkowy na kanapie

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S498A KOPFSTUETZEN IM FOND Zagłówki w siedzeniu tylnym mechaniczne

S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S528A AUTOMATISCHE UMLUFT CONTROLL (AUC) Autom. kontrola obiegu powietrza

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Tempomat

S554A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy V z pilotem

S668A RADIO BMW REVERSE RDS Radio BMW Reverse RDS

S690A CASSETTENHALTERUNG Uchwyt kasety

S704A M SPORTFAHRWERK M Podwozie sportowe

S710A M LEDERLENKRAD M Kier. sport. wielofunk.

S773A EDELHOLZAUSFUEHRUNG Wersja z drewna szlachetnego

S775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT Podsufitka antracyt

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy/Austria

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki

P971A EXCLUSIV PAKET Pakiet Exklusiv

 

Pzdr. Rafał.

Edytowane przez radzio.rafal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nazwa lakieru lewy kielich (strona kierowcy) od zewnątrz (strona błotnika) , tabliczka po 1996/09 wklejka na prawym kielichu też strona błotnika, wcześniej tabliczka blaszana nitowana na prawym wzmocnieniu błotnika. Auto mi się nie podoba, może dlatego że zieleniatka na kołpaku z obniżonym zawieszeniem. Wyposażenie jak na 316i konkret i pewnie to cię zwabiło :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 320SI :) Tak , faktycznie kołpak i niski zawias....szału nie ma , trzeba zaraz w jakieś koło zainwestować, wtedy na pewno będzie lepiej się prezentować :) A tak naprawdę wyposażenie jest bardzo w porządku i mówię fotel kierowcy nie jest zmęczony jak przy innych autach które obejrzałem..

Trochę uspokoiło mnie to że ta wklejka z kolorem jest na właściwym miejscu, co do naklejki po prawej stronie auta , teraz nie kojarzę , bo szybko oglądałem i kiepska pogoda była....ale była , tak ....nawet na pewno była teraz mi się przypomina :)

 

Trochę mnie razi ten zestaw telefoniczny oraz ta antena na tylnej szybie... jak to pisze pewien gość prowadzący forum w dużej części na temat BMW: "zaburza naturalną linię auta" - no ale można się tego pozbyć :)

Fotel kierowcy tam gdzie jest siedzisko od zewnętrznej strony auta trochę ma już wysłużoną gabkę w środku (nawet czuć taki pręt który tam jest), ale to też można "podciągnąć" kwestia jakiejś tam zaradności i żeby wiedzieć kto to ma zrobić i gdzie uderzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Napisz kilka zdań, jakie wrażenia?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie auto super :)

Jezdzi sie bardzo dobrze, auto trzyma sie super drogi, fajnie ze jest sportowy zawias to mam wrazenie ze i srodek ciezkosci inaczej rozlozony , sa to jakies milimetry , centymetry moze ale jednak.

Silnik bez problemu daje rade, przyspieszenie nie jest powalajace , ale naprawde jest OK. Jezdze po Wawie , np. z Mokotowa na Bródno do pracy jak startuje rano mam spalanie 9,2 - 8,9 litra, wskakuje na szybsza trase robi sie 7,5 . Ostatnio jadac jednostajnie mialem 6,3 , predkosc jakies 110 km/h .

 

Fajnie jest miec ten wypas ktory jest w tym egzemplarzu, mega dobrze podgrzewany fotel dziala, szczegolnie jak teraz mam auto pod chmurka ;)

Auto miało jakas stluczke z przodu, niewielka ale jednak, maska jest lakierowana i troche podklad popekal w jednym miejscu, blotnik prawy przod polakierowany jest ale slabo komus to wyszlo i drzwi obok cieniowane byly, poza tym wszystko fabryka , szyby oryginalne.

 

Wczoraj bedac u kumpli w pracy na serwisie wyszlo ze tarcze i klocki przod sa na ukonczeniu, wiec musze zaraz to zrobic (cos polecacie w dobrej cenie i fajnej jakosci - jakis konkretny producent, co najlepiej zalozyc ? ), koncowki drazkow kierowniczych sa tez do wymiany, no i teraz mam niby komplet opon zimowych i letnich, to tak jak letnie jeszcze jako tako to zima jest szmelc.. Musze kupic opony, dzis nawet juz zamowilem Yokohame nowki, udalo mi sie w dobrej cenie.

 

Moze musialbym wymienic olej bo niby do wymiany wskazuje troszke na desce jeszcze, ale kto wie kiedy byl faktycznie wymieniony...

Z tego co kojarze zalany jest Castrolem Magnatec 10 W40 - polsyntetyk, myslicie ze trzeba by zmienic na inny ?

 

Poza tym jest mala korozja powierzchniowa obok uszczelki dolnej szyby kierowcy , musze to zrobic ale dopiero na wiosne , tak samo jak ta maska, pojdzie pewnie do wymiany , nawet widzialem pod kolor na allegro w idealnym stanie podobno za 350 zł, wiec moze takie cos lepiej niz reperowac, szpachlowac dalej ta ktora jest ...plus prawy przedni blotnik do poprawki bedzie jeszcze, sa jakies kiepskie wtracenia w lakierze po naprawie.

 

Chce w niedlugim czasie usunac zestaw glosnomowiacy ktory jest obok nog pasazera z przodu, bo zaslania spory kawalek deski i schowka pasazera , zaburza mi obraz ;)

 

Jakies szczegoliki typu ze zamek centalny z pilota nie zamyka drzwi kierowcy, to nie wspominam , bo to drobiazg i zaraz sie ogarnie :) Wymiana dywanikow na jakies bardziej cywilizowane niz te z rynienka na 10 cm :)

 

Pranie wnetrza za pare dni , a polerka na wiosne i chcialbym zalozyc zderzaki M pakietowe na wiosne plus progi i jakies ładne oryginalne kolo, no ale zobaczymy jak z kasa bedzie :)

 

A wiem , nie dziala mi regulacja wysokosci fotela kieorwcy , akurat fotel jest ustawiony raczej na minimum w sensie wysokosci wiec tyle dobrego ale nie dziala wiec musze to zrobic , tam jest jakas linka ? Co moglo sie stac ze nie dziala - raczka od regulacji wysokosci jest "luźna" a fotel "siedzi" i nie ruszy sie go do gory, chyba ze jakas sila, ale probowalem dwa razy i nie ruszyl..moze za slabo sie zaparłem ? ;)

 

Pozdrowienia dla Forumowiczów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.