Skocz do zawartości

E36 1.8 TDS Chip Pytanko:D


pumba506

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam e36 1.8tds 90km:/

Autko ma 265tys przebiegu i jak dla mnie troszkę mało mocy.

Zastanawiam się nad jakimś chipem co wy na to?

Powiem że silnik odpala na ciepłym normalnie wiec chyba jeszcze jakieś życie nim istnieje :lol:

Co radzicie za wszelką pomoc z góry dziekuje :)

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Sorki za odkop.

Noszę się z zakupem E36 z tym silnikiem, i wiem że 90KM to b.mało. Dla tego od razu bym robił chip u Bagora, ale... co można więcej?

Zmiana Turbiny na tą z 2.5tds w raz z całym osprzętem do IC? Wydech przelot? Może kolektorr ssący alu od 2.5 td tylko oddciąć 2 gary i zaślepić dziurę oraz splanować go(1.8tds ma chyba plastikowy?)?a potem chip od Bagora. Ile to da KM, 130km (sam chip niby daje 115km)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pewnie kolega porzucił już ten pomysł,ale dla potomnych:

M41 ma kolektor dolotowy plastykowy i wymiana na przerobiony alu z M51 nie ma sensu ze względu na materiał-alu mocniej się nagrzewa od silnika (głowicy) i dogrzewa zasysane powietrze które wcześniej było schłodzone. Można to trochę zniwelować podkładkami teflonowymi.

W M41 nie ma za dużego pola manewru-w końcu to niewiele ponad 1.6 litra pojemności. Można pokusić się o zwiększenie ciśnienia doładowania,przelot na wydechu i nową mapę pod to. IC bym nie ruszał-ten jest już wystarczająco duży.

Ten silnik ma sens jedynie w Compakcie-w sedanie lub touringu lepiej poszukać 2.5 tds,lekko zaczipować go na 160KM i wtedy jest już czym jechać.

Ale niezależnie czy M41 czy M51-do modów musi być jednostka zdrowiutka.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.