Skocz do zawartości

szmery pod maska


andrzej30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów bardzo was proszę o pomoc opisze swoja ustrke i bardzo was proszę o pomoc

 

posiadam E65 z 2003r 4 l disel przebieg 165 tys orginal ( od nowości polski salon 1 właściciel ) dzisiaj usłyszałem pod maska jakieś dziwne szumy ( jak by coś delikatnie o coś tarło ) pojechałem na warsztat fachowcy zdjęli wszystkie paski i rolki ale szum dalej jest nic nie ustępuje i obstawiają ze to może się rozciągnął łańcuszek rozrządu . Czy to jest możliwe ???????? czy może być coś innego ???? proszę was koledzy o pomoc dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeżeli zdjeli wszystkie paski, a szmer pozostał to zostaje obcierający łańcuch rozrządu o napinacz. Nic innego raczej szmeru nie wygeneruje w silniku. Łańcuch nawet jak się minimalnie rozciągnie to i tak napinacz naciągnie i nic nie obciera. Aż dziwne, że przy takim małym przebiegu wytarł się napinacz, ale może na kiepskim oleju jeździłeś, jakimś Castrolu na przykład. Może przeciągnąłeś interwał wymiany kiedyś.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedz sam nie wiem czym to jest spowodowane juz nie mam słów dzisiaj mechanik wyciąga silnik bo nie może sie dostać do tych łańcuchów . Jeżdżę na Castrolu 5w30 ( banka nie beczka ) i zmieniam co 13 tys a poprzedni właściciel serwisował ja do końca i wymieniał olej w serwisie ale z tymi serwisami to chyba rożnie bywa tylko mówią ze był wymieniony a zostaje stary tak słyszałem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ten olej najlepszy nie jest, także jeżeli chcesz dalej bezproblemowo użytkować auto to polecam zmianę na Valvoline, najlepsza korelacja między ceną, a jakością.

 

Daj znać jak mechanik znajdzie przyczynę, bo jestem bardzo ciekaw.

 

Zobacz jak wygląda silnik w środku, jeżeli będzie brudny od osadu olejowego, to będzie przyczyna, kiepski olej lub rzadko wymieniany.

 

Jeżeli będzie się ładnie świecił silnik z czarnym jednak nalotem jak to w dieslu to raczej nie jest to wina oleju. Możliwe, że po prostu miałeś pecha, na tych nowych silnikach już coraz mniej można polegać.

pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.