Skocz do zawartości

530D huczenie:)


Severo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie od pewnego czasu posiadam następujący problem przy hamowaniu z prędkości powyżej 120km/h coś strasznie huczy tak do 70km.h Czym wieksza prędkość tym odglos jest silniejszy i dluzej sie utrzymuje tzn do mniejszej predkosci... Co to moze byc? tarcze? klocki? lozysko?

Przy normalnej jezdzie oraz skretach nie wydaje mi sie zeby bylo slychac lozysko Tarcze maja 20k przelatane ATE Powerdisk Klocków zostalo 60% przód wymieniany razem z tylem. Przy malych predkosciach rzedu mniej wiecej 3km/h do 15km/h hamulce lekko piszcza. Dodam ze jak nie bylo tego dziwnego huczenia to nie bylo tez pisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam te tarcze u siebie i tez się nad tym zastanawiałem.

 

Przyczyna okazała się dość banalna.

 

Po prostu to klocki huczą bo przeskakując na tych elipsoidalnych nacięciach.

 

Podejrzewam, ze z tych 120 km/h hamujesz dość gwałtownie i później odpuszczasz.

Jeśli położysz nogę delikatnie na hamulcu to raczej objaw nie wystąpi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale zrobilem juz prawie 20tyś km na tym zestawie a huczec zaczelo dopiero niedawno:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nawet nie wiem ile maja te tarcze, bo jak kupiłem auto to już z nimi jeździł.

Po wymianie klocków uspokoiło się na jakiś czas i teraz znów się zaczyna.

Identyczny przypadek w LR Discovery3 bo tez ma nacinane tarcze :)

 

Wiec wg mnie to klocki szumią po tarczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój znajomy mechanior bd lewa poduche pod silnikiem mi wymienial to powiem zeby tam kuken szpaken zrobil czy wszystko jest okey:) jesli tak to nic nie robie chociaz jest to denerwujace..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa caly czas te same:) no oprocz zmiany z zimy na lato ale kola sa te same a na letnich juz latalem ponad 240 licznikowo i nic nie huczalo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepnę i zapytam. Czy przy 200 km/h macie słyszalny świst w kabinie ?

Ale po prostu świst powietrza z uszczelek, czy raczej chodzi Ci o turbo itp?

Kiedyś przy większych prędkościach mi tak świszczało (inaczej niż przez uszczelki i inaczej niż turbina) i winowajcą okazał się delikatnie krzywo założony kanał od filtra nawiewu do grodzi, który kawałkiem nie przylegał i tam śmigało powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.