Skocz do zawartości

Zmiana numeru HW przez tool32


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zapewne znowu poradzicie sobie z moim problemem, to forum daje mi szczęście :) Problem polega na tym, że nie mogę nic robić ISTA/p. Wywala komunikat jak realizuje zlecony plan że należy wymienić sterownik KOMBI. Dokładnie to "Wymień sterownik KOMBI (Numer katalogowy zaprogramowanego sterownika: 9242370". Pacjent to BMW E93 335i USA 08r. jak zwykle. Włożone są w nim zegary od M3. Działają normalnie oczywiście, żadnych błędów. Potrzebuje zmienić w nim HW numer żeby ISTA/P nie zlecała mi wymiany KOMBI tylko widziała jako oryginalne zegary. Tak polecił mi zrobić kolega Capaz, któremu dziękuje wogóle za wskazówkę dzięki której myśle że obejdę ten problem z ista. Podobno robi się to w Tool32... Czy mam wybrać w tool32 moduł kombi, następnie mam zrobić to opcją AIF_SCHREIBEN? Jak ma wyglądać cała linijka w job żeby zmienić numer HW? Znalazłem też temat na forum w którym to Tomek020 zrobił jakiemuś użytkownikowi gotowy plik .TST żeby mógł wgrać sobie swój vin samochodu. Może taki plik lepiej wykonać, żeby wgrał mi nowy numer HW? Tylko jak to się robi, jeszcze tego nie robiłem? I ogólnie co myślicie o tym obejściu w ista? Jak zmienie ten numer to nic się nie stanie i ista pójdzie normalnie zlecenia wymiany? I ostatnie pytanie z tym numerem, to trzeba zmienić oczywiście HW czyli numer części (7 cyfrowy) a nie np. C6 (index?).

 

Pozdrawiam serdecznie !

Pozdrawiam,


Maks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem cały samochód Winkfp pare dni temu. Ale nie chodzi mi o to że się boje. Prostownik mam porządny i daje mi ładowanie nawet 14.50V. Chodzi mi o to, że Tool32 będzie poprostu szybciej chyba to zrobić tylko trzeba wiedzieć jak dlatego chciał bym się tego dowiedzieć. A winkfp próbowałem wgrać ten sterownik co każe ISTA, ale niestety nie chce go wgrać.

Pozdrawiam,


Maks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Jestem ciekaw czy ci najbystrzejsi z forum z najwiekszym zasobem wiedzy wszystko pojeli sami czy tez sie kiedys dopytywali innych. Tak patrze na posty Maksyma i twoje Tomku to ty od tych byle GRZEBACZY daleko nie odskoczyles. Mysle ze nawet jesli masz duza wiedze na temat programow diagnostycznych to nie upowaznia Cie to do obrazania ludzi,poniewaz Ja rowniez przesiaduje na roznych forach szukajac informacji i nie czuje sie byle GRZEBACZEM. Wydaje mi sie ze 80% jest tu po to by dorobic na chleb kodowaniem itp. i dlatego nie sa pomocni dla innych. Pamietam jak dzis kiedy sie pierwszy raz zalogowalem na tej stronie i szukalem informacji na temat kabelka do mojej buni , znalazlem speca w tej dziedzinie i wyslalem wiadomosc z zapytaniem ile by kosztowal u niego taki kabelek i czy byla by mozliwosc wysylki do uk. Raz dwa otrzymalem odpowiedz 500 zl hehehe myslal ze idiote zlapal i wcisnie kabel wart 100 zl za 500 klientowi z UK . To poprostu jawne zarty co kilku forumowiczow wyprawia na tym forum. Dlatego ja jak czegos nie moge znalezc to zaplace za pewne info ,lecz tym ktorzy sa w miare uczciwi a nie przyglupawi. Pozdrawiam Wszystkich i bez obrazy Panowie. :lol:

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczepki ewidentnie szukasz ty nie ja. Zostaw to bez komenta bo nie masz zbytnio nic na swoje usprawiedliwienie. Pozdrawiam

 

P.S. Inne fora rowniez tycza sie tej marki wiec odbij. :nienie:

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o to kto jaka pomoc dostal ,lecz jak kto do kogo sie zwraca . Moim zdaniem kazdy jest tu rowny sobie , to ze ty sie znasz lepiej na diagnostyce komputerowej to nie znaczy ze znasz sie lepiej na wszystkim. Jeden jest lepszy z diag. komputerowej drugi lepszy jest z elektroniki, trzeci z elektryki,a czwarty z mechaniki,a forum jest po to zeby sobie pomagac , tym bardziej ze 98% czlonkow tego klubu nie zagraza tobie ani twojej wiedzy,a tym bardziej twojemu biznesowi. Poprostu ludzie tu szukaja informacji na rozne tematy z tego wzgledu ze nie chca wydawac zbednie pieniedzy,a jesli nie maja juz wyjscia to sie dogaduje z jednym z koderow i robi im to czego poszukiwali tygodniami bez skutku. Ja rozumiem ze Ty nie dostales tego za darmo ,ze musiales siedziec setki godzin aby miec ta wiedze co posiadasz teraz ,ale czasem ktos potrzebuje blachostki z ktora Tobie zejdzie kilka minut,a on siedzi i szuka kilka dni ,wiec nie lepiej jest mu pomoc w przeciagu tych kilku minut.Pamietaj ze i tobie ludzie napewno nie raz pomagali i pewnie nie raz pomoga jak nie z diag. komputerowa to z mechanika lub czym kolwiek innym. I to nie tyczy sie tylko Ciebie Tomku ,ale i wielu innych osob z tego forum. Ja jestem tego zdania ze kazdy moze sobie zarabiac w taki sposob ,bo na darmo nie siedzial i sie tych programow nie uczyl, ale badzmy ludzmi i rozrozniajmy pomoc od interesu.

 

P.S Nie zlosc sie na mnie ,ale mysle ze choc 50% mam swojej racji w tym :wink: Pozdrawiam

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.