Skocz do zawartości

Czujnik temp. zewnętrznej proszę o pomiary.


michcio247

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Szukałem trochę po forum ale się nie doszukałem. Mam taką prośbę: Posiadam BMW e39 525tds z 99 roku. Samochód miał lekki dzwon przodem (nawet nie odpaliły poduszki). Wszystko zostało zrobione poza wymienionym w temacie czujnikiem. Czujnik jest podłączony, jest oryginalny, ale wskazuje -40 stopni. I teraz moja prośba otóż jakie powinny być wartości na kablach do czujnika i na samym czujniku mierząc uniwersalnym miernikiem (prądu, napięcia, oporu itp.)? Bo nie wiem czy czujnik jest uszkodzony czy szukać po instalacji gdyż ostatnio sprawdzaliśmy kable to przy samym wyjściu na czujnik obwód był zamknięty. Teraz chcę sprawdzić miernikiem tylko potrzebuję danych żeby w końcu zdiagnozować czy to wina czujnika czy instalacji. Wiadomo lato przyszło a klimatronic nie działa przy palącym słońcu bez klimy nie polecam siedzieć w skórzanych fotelach... Z góry dzięki za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak, że jak wskazuje -40 to jest przerwa w obwodzie. Jak wskazuje +40 to jest zwarcie.

Przy -40 klima powinna po odpaleniu chłodzić na max.

Spróbuj pomierzyć sam czujnik i sprawdź, czy wraz ze zmianą temperatury zmieniają się wartości oporu. Jeśli tak, to raczej czujnik jest w porządku, a wina leży po stronie kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.