Skocz do zawartości

[E39] Nie działa centralny i alarm przy użyciu kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem posiadaczem BMW E39 525 TDS 1998r Kombi. Autko kupiłem z jednym kluczykiem (zdjęcie kluczyka w linku: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=362089). Postanowiłem dorobić sobie zapasowy kluczyk i w tym celu musiałem wymontować imobilizer i oddać go wraz z kluczykiem. Ponieważ to nie był serwis BMW dorobienie kluczyka trochę trwało i samochód stał praktycznie przez tydzień. Po dorobieniu kluczyka i podłączeniu z powrotem imobilizera w pierwszej kolejności przed włożeniem obu kluczyków do stacyjki i ich zaprogramowaniu musiałem odłączyć akumulator i naładować go do pełna, żeby nie rozjechała się synchronizacja kluczyków. Tak też uczyniłem i na następny dzień podłączyłem akumulator i zsynchronizowałem kluczyki. Z kluczykami było wszystko ok, odpalały i pilot też działał poprawnie. Jednak okazało się że nie działa centralny i nie uzbraja się alarm w momencie zamykania jak i otwierania samochodu za pomocą kluczyka w drzwiach kierowcy, zamykają się i otwierają tylko drzwi kierowcy, reszta cisza. Dodam, że centralny działa przy użyciu przycisku blokowania drzwi w kokpicie i wszystkie drzwi się blokują i otwierają. Sprawdzałem bezpieczniki oraz rozbierałem drzwi kierowcy i sprawdzałem wszystkie połączenia oraz kable. Programowałem również na nowo kluczyk z pilotem, ale nie przyniosło to efektu.

 

Dużo na forum jest o problemie z centralnym i alarmem z pilota, ale nic nie znalazłem na temat odwrotnej sytuacji.

 

Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją, albo orientuje co może być tego przyczyną? Czy to jest kwestia programowania, czy bardziej elektryczna, mechaniczna? Czy to padł silniczek sterujący w drzwiach kierowcy, tylko czy wtedy działałby centralny z pilota i z przycisku z kokpitu?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.