Skocz do zawartości

Skrzynia automat problem 520D - szarpanie


PAWEL_S

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

niedawno pojawił mi się problem ze skrzynią automatyczną. Podczas zmiany biegów i dość spokojnego przyspieszania pojawia się szarpanie. Sytuacja wygląda gorzej jak wrzucam wsteczny i dość intensywnie chcę ruszyć. Wtedy szarpie makabrycznie. Dodam że nie pojawia się żaden błąd na wyświetlaczu. Byłem wczoraj w ASO na diagnostyce. Wprowadzili skrzynie w tryb awaryjny i okazało się że wyrzuca błąd uślizg sprzęgła B. To sprzęgło podobno odpowiada za bieg 3, 5 i wsteczny. To by się zgadzało bo na tych przełożeniach zaobserwowałem problem. Poziom oleju jest w porządku.

Poproszę o podpowiedź co dalej robić. Czy takie skrzynie się naprawia czy trzeba je wymieniać? Oczywiście w ASO twierdzą że skrzynia raczej do wymiany cena to 21 068,47 zł brutto bez kosztów wymiany.

Poczytałem na forum że czasami pomaga wymiana konwertera ale nie mam pojęcia co to jest.

Czy ktoś może polecić jakiś dobry warsztat w Warszawie który zna się na automatach tego typu.

Być może ma ktoś jakieś inne sugestie co jeszcze należy sprawdzić.

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany konwerter, czyli sprzeglo hydrokinetyczne. Co do warsz=tatu to spytaj krecika gdzie wymienial. Ja ze swojej strony nie polecam midparts.

Olej, miske oraz sprzeglo najtaniej kupic u kolegi z forum 7er gg 2508550 . Oczywiscie nowe oryginal ZF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.