Skocz do zawartości

[e46] Głośniki


Barni320

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od głębokości montażowej głośnika, fabryczne mają ok 63mm. Musisz pamiętać że jeżeli chcesz montować je do boczka to potrzebny będzie dystans dedykowany do e46 z trzema punktami zaczepienia. Taki dystans także ciut zwiększy głębokość montażu. Jeżeli masz już "głębsze" głośniki to pozostaje ich wymiana bądź cięcie blachy. Istnieje także możliwość zamontowania płytkiego głośnika 165mm, z tym, że trzeba ciut spiłować rant głośnika na długości ok 3cm lub jeden ze słupków w boczku. W tym przypadku także niezbędne są dystanse dedykowane. Powodzenia :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne "głośniki" mają coś ok 160mm, jeżeli chcesz założyć 13nastki to musisz mieć odpowiedni dystans aby mieć je jak przykręcić :wink: Lada dzień u siebie będę montował "płytkie" 165mm właśnie na plastikowych dystansach i ciekaw jestem o ile polepszy się dźwięk :roll: Kiedyś już wymieniłem głośniki na tylnej półce na 165mm 3drożne blaupunkty i od tamtej pory tył gra sporo lepiej od przodu :cool2:

 

P.S. Warto zaopatrzyć się w kilka dodatkowych kołków z uszczelkami bo potrafią się połamać przy demontażu/montażu boczka tapicerki. Koszt 2,99zł za sztukę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine sxe1725s - słabiutkie, płytkie głośniczki, które powinny fajnie zagrać pod fabrycznym radiem (business). Cudów się nie spodziewam, ale liczę na sporą poprawę w porównaniu do papierowych haesów :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wymianie przednich głośników na alpine sxe1725s. Zamontowane przy pomocy plastykowych dystansów bez większych problemów, wymieniłem też kołki przy głośnikach na nowe ze świeżymi uszczelkami. Efekt niestety taki sobie, jest lepiej, jednak spodziewałem się bardziej odczuwalnej poprawy. Przyczyny widzę dwie: przytwierdzenie głośników do boczka, a nie do konstrukcji drzwi, a także słabe, kiepsko brzmiące fabryczne radio Business CD- w moim aucie najprawdopodobniej produkcji phillipsa. Niestety e46 bardzo kiepsko wypada pod względem możliwości taniej rozbudowy audio :cry:

Kiedyś wybrałem się do firmy car-audio z zapytaniem o poprawienie nagłośnienia i przy ok 3tyś zł podziękowałem za dalsze liczenie :wink: Widzieli to tak: wymiana przednich głośników na odseparowane ze zwrotnicami + wytłumienie drzwi + budowa miejsc pod głośnik + wycięcie blachy + nowe okablowanie. Oczywiście aby to zagrało potrzebny byłby nowy radioodtwarzacz + najlepiej wzmacniacz. Wielkim audiofilem nie jestem, ale w poprzednich autach wystarczyło wymienić radio, czy głośniki w fabrycznych miejscach i już efekt na moje ucho był super, a w bmw nie dość że nędznę głośniki, to jeszcze nędzie mocowane i napędzane nędznym radiem :roll: no to się wyżaliłem :cool2: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.