Skocz do zawartości

530xd Problem z działaniem wspomagania kierownicy


vietvodao1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze wspomaganiem - nie działa równo. Przy ciągłym ruchu kierownicą miejscami kręci się lżej a miejscami muszę używać siły . Czy to normalne . Auto nie było uderzone . Było natomiast w ASO ;-))) i po wyjeździe te objawy . Wymieniali podobno przewód od wspomagania , majstrowali z pompą i wymienili przekładnię kierowniczą .

 

PROSZE O POMOC !!!

Edytowane przez vietvodao1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys tak po wymianie przewodu.Na koncu przewodu,ktory jest przykrecony do przekladni jest sruba z zaworem zwrotnym.U mnie pomogla wymiana tej sruby,gdyz zawor sie przycinal i objawy byly podobne.

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=NM71&mospid=48803&btnr=32_1621&hg=32&fg=20

numer 4 z rysunku.

 

P.S

Zmien tytul tematu,bo zaraz zostanie zamkniety przez moderatora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź ;-)))

Będę musiał jechać to jakiegoś normalnego mechanika bo w ASO robią ze mnie debila a że człowiek się nie orientuje to urządzają cyrk .

Wymieniłem przewód od wspomagania który był niby pęknięty , żadnych objawów nie było ( 4 miesiące jazdy na pękniętym ) bo nie miałem kiedy tego zrobić . Po wymianie wsiadłem do auta , przejechał

2 km i siadło wspomaganie . W ASO najpierw próbowali powiedzieć że pompa wysiadła - nie dałem sobie wmówić głupot o rzekomym rozszczelnieniu pompy po wymianie płynu to wymyślili że to przekładnia kierownicza i zbieg okoliczności . Teraz odebrałem auto - najpierw były trzaski przy skręcie kół , pozniej zniknęły ale obciążenia o których pisałem wcześniej pozostały . Twierdzą że przebieg 170tyś to bardzo duży i to normalne . Tylko czemu przed wizytą u niech było wszystko ok .

 

Idzie się pociąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
i w aso takie jaja sobie robią? na pękniętym przewodzie bys nawet godziny nie pojezdził mam obawe ze nie włozyli Ci nowej przekładni tylko cos pomącili skoro wymienili to co ma przebieg do nowej przekładni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również 530 xd. W zeszłym roku wymieniali mi przewód wspomagania bo poprzeni miał nieszczelność i sikało płynem. Przed wymianą kierownica działała prawidłowo. Po wymianie było tak że przez moment wsomaganie działało i po chwili przestawało. Okazało się, że w tym układzie jest jakiś zbiorniczek z filtrem. Ten filterek zatykał się "zanieczyszczeniami" z układu wspomagania i padało po chwili działania. Po wymianie, jak mi powiedziano zbiorniczka z filtrem wszystko ustąpiło i obecnie jest ok. Przepraszam za brak precyzji w określaniu części ale nie jestem specjalistą. Ale może to pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to tez dobry trop ale płukanie układu w aso to powinno byc obowiazkowe a nie tylko kase brac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi . Obecnie testuję to co zrobili w ASO . Problem z tym wspomaganiem mam jak ruszam . Kiedy auto stoi w miejscu jest ok . Jak ruszam to kierownica chodzi coraz ciężej i mam wrażenie że im bardziej skręcam kołami tym jest gorzej :-(((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zacznij od sprawdzenia czy nie za duzo wlali płynu na korku jest miarka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Problem z tym wspomaganiem mam jak ruszam . Kiedy auto stoi w miejscu jest ok . Jak ruszam to kierownica chodzi coraz ciężej i mam wrażenie że im bardziej skręcam kołami tym jest gorzej :-(((

Tak jak pisalem,u mnie bylo to samo.Na postoju jak bujnalem kierownica czy w lewo,czy w prawo to szla sama do pelnego skretu po oderwaniu rak.Podczas jazdy bardzo ciezko a im mocniej i gwaltowniej chcialem krecic,tym ciezej chodzila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam

 

Podłączę się pod temat.

Auto E61 530D napęd tylko tył.

Wspomaganie kiery zaczęło chodzić głośno. Na zimnym silniku głośniej, później trochę cichnie.

Pompa umiera?? Co z tym fantem dalej robić??

 

Już zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dokładnie jak trwoga to do Boga a pózniej baj baj domyslam się ze chodziło o dolanie płynu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.