Skocz do zawartości

Problem z iDrive


zoska

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem z iDrive.. Niedziała tak jak powinien. Niedziała czasami w momęcie kiedy naciskam go pionowo w dół czyli wejścia w menu serwisowe. Moje pytanie jest następujące czy jest to poprostu zmęczenie materiału i trzeba będzie kupić nowy, czy możliwe ze sie go jakoś resetuje. prosze o dobrą rade w tej kwesti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Masz problem z kontrolerem a nie z idrivem, jezelicjuz bedziesz musial cos wymienic to wlasnie jego, na szczescie nie kosztuje fortuny. Moze wymaga tylko przeczyszczenia albo masz stary soft ( slyszalem ze na poczatku kilka wersji softu mialo problem z kontrolerem wlasnie )

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.. Ja swoją e90 jeżdze od roku i zaczeło sie to dziać niedawno. jest z 2005r. Myśle że zaczne od przeczyszczenia kontrolera u jakiegoś elektro mechanika a potem jak nie przejdzie to będe myślał. A temat jest prosty z tym czyszczeniem????? czy rozbiórka wymaga specjalnych umiejętności. bo może jestem w stanie to sam zrobić. Boje się że jak go oddam do jakiegoś speca to srebrny panel w którym jest osadzony nie będzie już taki ładny :( . Macie jakiś prosty i skuteczny sposób na wyjęcie go z tunelu i rozebranie go ??? Widziałem że można ściągnąć mieszek od lewarka i od ręcznego.. Jak macie jakieś info jak to zrobić dajcie znać.. pozdrawiam i dzięki za wszelkie informacje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już się przewijał przez forum :) Zdejmujesz mieszek od lewarka skrzyni (od ręcznego nie trzeba) Bierzesz duży (z szeroką końcówką) płaski śrubokręt (uprzednio końcówkę owijasz taśmą izolacyjną) i podważasz listwę zaraz przy jej końcu przy podłokietniku (patrząc na nią z góry w lewym rogu). Wyciągasz listwę, odkręcasz kontroler i niesiesz go do jakiegoś elektronika i prosisz o przelutowanie wszystkich układów (ja płaciłem 20 zł). Później składasz w odwrotnej kolejności i cieszysz się zaoszczędzonym tysiącem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.. :D .. tak zrobie jak piszesz... myśle że po instrukcji ogarne temat.. już mi sie humor poprawił że nie będe swojej miłości :wink: musiał oddawać do jakiś magików. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.