Skocz do zawartości

[e46]Podłączenie subwoofera Harman/Kardon


od3n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam bmw e46 z systemem audio Harman/Kardon 10 głośników + 2 subwoofery. Wszystkie głośniki działają oprócz tych dwóch w bagażniku gdzie znajduje się wzmacniacz. Problem polega na tym ze nie dociera tam sygnał audio napięcie jest. Szukałem wszędzie, na forach polskich jak i zagranicznych schematu który pokazałby jak jest pociągnięta wiązka, dodam że wzmacniacz jak i głośniki są sprawne ponieważ je sprawdzałem. Myślałem o tym żeby pociągnąć sygnał od innych głośników lecz chciałbym zrobić to jak należy... Pytanie się pojawia czy jest możliwość że kabel się przepalił lub czy został odłączony od radia (ponieważ tam jeszcze nie sprawdzałem) Chciałem sprawdzić kable przy kanapie tylnej lecz gdy zobaczyłem tą wiązkę to od razu zwątpiłem... Gdyby ktoś wiedział gdzie je szukać, kolory kabli które są tam podprowadzone, lub przynajmniej miejsce na kostce w radiu byłbym bardzo wdzięczny. Dodam jeszcze że usłyszałem jakby któryś z głośników (w środku kabiny) przerywał ale podejrzewam że mogą być styki zaśniedziałe.

BMW E46 316i 1.9L 2000r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się kolego że końcówka mocy na wzmacniacz do subwooferów ci padła. Skoro wzmacniacz przy subwooferach ma zasilanie a niema sygnału to musisz sprawdzić wzmacniacz H&K który masz z lewej strony bagażnika pod tapicerką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wtyczkę? Mam kostkę którą podłącza się do wzmacniacza, są tam wejścia 2 zasilające(napięcie jest), 2 wyjściowe na drugi głośnik i 4 sygnałowe(i tu nic). Tak jakby na wiązce się coś stało albo zostały odłączone. Wzmacniacz sprawdziłem i działa subwoofery tez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o wtyczkę tylko o końcówkę mocy w wzmacniaczu to jest na płytce w środku opiera się na tranzystorach mocy i jest to ostatni stopień wzmacniacza. Musisz chyba do dobrego elektryka pojechać. Najlepiej tylko od BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.