Skocz do zawartości

navi profesional nie wciaga plyty


sobek0071

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam maly problem, ostatnio wyciaglem plyte z napedu i w tym samym dniu chcialem ja wsadzic ale nie moglem gdyz naped automatycznie ja wypychal,po paru probach wkladania plyty naped juz nie wypycha i ani nie wciaga plyty.

Mial ktos taki problem??

A moze ktos ma instrukcje jak taki naped rozkrecic ze by dojsc do mechanizmu ktory odpowiada za wciaganie plyty.

http://www.bmwnavi.eu/idrive.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje ci podłączenie kompa i sprawdzenie co się dzieje albo reset z poziomu kompa. rady typu odłącz aku to se możecie w buty wsadzić to nie polonez żeby prąd odłączać. Ciekawe jak teraz będzie ci doładowywał twój akumulator moduł od zasilania. to auto ma wiele elektroniki po odłączeniu akumulatora moduły zgłaszają błędy i nie jednokrotnie przechodzą w transport mode tak wiec powodzenia wszystkim życzę z odłączaniem aku w autach typu E90 czy E6X.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moduł transportowy tylko tryb transportowy, miałem już przypadki ze przyjeżdżali do mnie ludzie bo wymienili aku i coś nie działało i jak sie okazało były w trybie transportowym czyli wyłączone.

IBS czy też IPS wcale nie nauczy się po pary kilometrach jak skasują się wartości minut pracy na danym akumulatorze to on wtedy zaczyna się uczyć i traktuje aku jak nowy. dodatkowo WDS czyli specyfikacja BMW pisze ze nigdy ale to nigdy nie powinno się odłączać akumulatora chyba ze jest awaria wypadek. Nawet wymianę akumulatora w ASO robią na podłączonym prostowniku.

Odłączanie akumulatora raz pomoże a raz zaszkodzi, znam przypadki że po odłączeniu aku blokada kierownicy się zawiesiła i nie chciała odblokować i pozwolić odpalić auta, albo rozsynchronizował się CAS z DDE/DME. Potem człowiek dzwonił i mówił panie przyjedź sprawdź pan bo jak nie to muszę brać lawetę i jechać do serwisu bo nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak miales to nie bede zaprzeczac, co do ibs widze ze nie jestes w temacie, gdyz po odpieciu aku nie skasuja sie w nim zadne wartosci ;)

Jesteś na 100% pewny ? To tylko moduł i tylko pamięć, spotkałem się z takim przypadkiem że nie dość że gościowi padł akumulator w zimę to jeszcze go wyciągnął i zabrał do domu naładować no i wartości zniknęły. Najpierw myślałem że ktoś reset zrobi ale gość nie kumaty i kompa niema.

 

z tym cas-dde/dme nigdy sie jeszcze nie spodkalem, jak tak bylo to byl blad w dde??

 

Rozsynchronizowanie nie pokaże błędu, przynajmniej ja takiego nie widziałem ani w DDE/DME ani w CAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak może paść CAS tak samo może paść IPS/IBS tak więc wartości w nim mogą ulec skasowaniu.

Aku nie należy odłączać bo może to narobić więcej szkody niż pożytku, a programowanie CAS to całkiem odrębny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Doraźnie rozwiązany problem. Nie przypuszczam żeby w moim przypadku była to poważna usterka mechaniczna.

 

Mnie pomogło:

1. Włożenie płyty do momentu aż się blokuje (albo zaczyna wypychać);

2. Zresetowanie navi - wciskamy i przytrzymujemy przez chwilę (aż ekran zgaśnie) trzy przyciski: do wysuwania płyty CD, do wysuwania płyty DVD oraz wyciszania (pokrętło głośności);

3. Navi się resetuje, po kilkunastu sekundach włącza i wciąga elegancko obie płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.