Skocz do zawartości

Jaki środek do pozbycia się rys i przetarć ???


Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia o jakich rysach i przetarciach mowa.Jeżeli rysa jest głęboka w sensie np.do podkładu,to po frytkach malowanie elementu.Delikatne ryski,przetarcia najlepiej polerka mechaniczna i pasta farecla G3.Najlepszy efekt,a następnie mleczko łapką.I będzie gitara :wink: Ale jeżeli nie potrafisz polerować maszynką,to nawet nie próbuj bo możesz więcej szkód narobić niż korzyści,np przypalić lakier.Najlepiej oddać autko do lakiernika co by całe autko przeleciał (odświeżył)na wiosne :D.Tutaj sobie jeszcze poczytaj- viewtopic.php?f=40&t=79857 , viewtopic.php?f=71&t=23896 , viewtopic.php?f=72&t=80272 .Możesz jechać na łapce,ale na pewno nie będzie takiego efektu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
ech.. niedługo nacieszyłem się ładnym autem.. Jakiś sk****** zarysował mi dość głęboko dolny fragment maski obok logo i drzwi kierowcy nad klamką... Sprawę zgłosiłem od razu na policje... Strasznie źle się czuje z tej bezsilności :(...dbasz o auto a tu podejdzie ch** i tyle z tego.... : Podpinam się bo chciałem zapytać czy może to http://moto.allegro.pl/carplan-specjalny-lakier-do-usuwania-rys-film-i2952878550.html trochę by pomogło aby nie była ta rysa tak widoczna. Ktoś miał z tym styczność? :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponowal bym paste polerska 3m kolorek zielony co do g3 pasta polerska na mokro caly samochod sie upacka a 3m sama robi robote za ciebie ,by zmniejszyc ryzyko przetarcia , proponowalm bym miekka gabke (czarna) ryske obrabiamy 1200 na mokro najlepiej na jakims malutkim klocuszku poprawiamy recznie 2000 na mokro i polerowanko ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier 1200? Dobrze się czujesz? No chyba, że nie ma dla Ciebie znaczenia ile klaru zetniesz papierem. A poza tym do FC+ używa się zielonej gąbki/futra a nie gąbki czarnej, bo w takiej kombinacji to tylko wypełnia a nie usuwa uszkodzenia lakieru... pomijam, że po takiej paście trzeba użyć minimum jakiejś pasty wykończającej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier 1200? Dobrze się czujesz? No chyba, że nie ma dla Ciebie znaczenia ile klaru zetniesz papierem. A poza tym do FC+ używa się zielonej gąbki/futra a nie gąbki czarnej, bo w takiej kombinacji to tylko wypełnia a nie usuwa uszkodzenia lakieru... pomijam, że po takiej paście trzeba użyć minimum jakiejś pasty wykończającej.

Jak dla mnie kolego mozesz trzec rysy nawet 3000 caly dzien i drzec gruba pasta na pomaraczawej gabce ja w tym nie widze problemu , a czuc to czuje sie calkiem dobrze w zawodzie lakiernika , nie bede nic dodawal nic ujmowal .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.