Skocz do zawartości

sprzęt audio


750ia fan

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chce troche ulepszyć audio w swojej bawarce

pierwsze moje pytanie jakie mozna wstawic głosniki z przodu i z tyłu jaki rozmiar sie zmiesci tam

jakiej firma jest dobra na tubę myslalem JBL a glosniki moze sony albo pioneer

proszę o jakieś rady :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. o nagłosnieniu troche wiem i moge cos zasugerowac. jesli chodzi o woofer to ja mam w swojej e32 wsadzone do bagara BOSCHMANN-a TYRANT-a wzmacniacz "BOSCHMANN Z-8529X 1900W" Głosnik do woofera "Boschmann ALX-122SP TYRANT" pudło mojej konstrukcji (zeby do auta pasowało i mialo odpowiednia pojemnosć) ten wzmacniacz wystarczy do napedzenia całego nagłosnienia w aucie (odpowiednie radjo jest potrzebne) możesz pod niego podpiąć 4 głosniki w aucie do tego jeszcze albo 2 albo 4 gwizdki (syczki, głosniki wysokotonowe jak zwał tak zwał) i woofer w bagarzniku. woofer z tego co ja wytestowałem musi być mocny bo musi sie przebic przez blaszana sciane grodziową w aucie. spory wydatek ale sie opłaca! głosniki na tył to okolo 16cm srednicy(nie pamietam dokładnie) ale to jest teraz znormalizowane i w sklepie mówisz te wymiary i wszystko bez problemu dostaniesz. na przód wymiary chyba te same. ogulnie miałem kilka aut i zawsze dobre i mocne skladałem nagłosnienia do nich a i znajomym mątowałem ruznego typu zestawy (co kupili to mieli z rużnym rezultatem). z firm ktore przetestowałem polecam własnie "Boschmann, Alphard, Alpine" propo głosników testowałem najrużniejsze firmy typu "PEIYING, PIONEER, JBL itp." Boszman i Alpine jest naprawde dobry ale ma swoja cene. Uważam ze inne firmy które podalem też sa dobre ale bardziej płacisz za firme niż za produkt ponieważ jakosciowo nie odbiegaja od innych. dodam ze w Peiying-a głosnikach jesli kupisz 2-drożne to szybko polecą ci głosniki wysokotonowe pare sztuk takich głosników zajeżdziłem i zawsze ta sama usterka. jesli lubisz naprawde głosno i ostro słuchac w aucie muzy to z głosników najbardziej polecam Alpharda. uwież gosniki nie do zarżniecia! (teraz sie odezwa ci którzy powiedza bo firma bo szpan bo tylko oryginały ale dla mnie jest ważna jakosc i moc a nie kilka literek napisanych na głosniku! ma grać a nie wygladać bo tego i tak nie widać!) a i cenowo napewno nie jest żle. Oczywiście kolego głosniki 4 omowe sie do auta w klada. jesli chodzi o moc (W) głosników to zależne od tego co chcesz założyc albo co masz w tym aucie. w moim aucie kolo radja po lewej stronie jest jeszcze potecjometr który reguluje głosniki przud tył. ja go odpiołem bo strasznie kiepsko grał tyl i był duzy spadek mocy. mam zamiar wykożystac ten potecjometr do regulacji głosności woofera. v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.