Skocz do zawartości

318i czy jest możliwość zamontowania turbiny


blackwolffone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeżdzę bmw 318i z roku 2007 bardzo chwalę sobie to autko sprawuje się świetnie.Ale czasmi wydaje mi się że brak mu mocy i stąd moje pytanie,czy jest możliwość zalożenia turbiny do tego autka,jakie są plusy a jakie minusy no i rzecz najważniesza jakie są koszta takiej inwestycji??

Z góry dziękuje za informacje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Możliwość jest zawsze, zarówno turbiny jak i kompresora. Ale szczerze mówiąc taniej Cię wyniesie wymiana silnika z osprzętem i montażem niż uturbienie i porządne wystrojenie. Kompresor to tańsza opcja - około 5-6 tys zł ale musisz się liczyć z dźwiękiem ( jęczeniem) kompresora który nie każdemu się podoba, przyrost około 40 koni i 50-80 nm w zależności od rodzaju kompresora.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość jest zawsze, zarówno turbiny jak i kompresora. Ale szczerze mówiąc taniej Cię wyniesie wymiana silnika z osprzętem i montażem niż uturbienie i porządne wystrojenie. Kompresor to tańsza opcja - około 5-6 tys zł ale musisz się liczyć z dźwiękiem ( jęczeniem) kompresora który nie każdemu się podoba, przyrost około 40 koni i 50-80 nm w zależności od rodzaju kompresora.

 

Ja nie jestem aż tak biegły w tych sprawach,więc nie bardzo się orientuje.Myślałem że uturbienie rozwiąże sprawę aż dziwne że wymiana silnika będzie tańsza od wstawienia turbiny lub kompresora.A o jakim silniku jest mowa jeśli miało by dojść do wymiany??

Przepraszam za moje może mało mądre pytania ale podobno kto nie pyta ten błądzi więc ja wolę jak najwięcej się dowiedzieć od ludzi bardziej"oblatanych" w tym temacie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kilku tunerow ile by to kosztowało. Ja obstawiam ze 12-15tys. Których nie odzyskasz przy sprzedaży samochodu. W dodatku będzie to i tak bardziej awaryjne niż 325/330.

Najlepiej sprzedać to co masz i kupić coś mocniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zmienić auto. Obecnie E90 330i 2005/6 r maja juz stosunkowo przystępne ceny (jak na takie auto).

 

Tak jak Ci napisali.

 

W profesjonalną przeróbkę biedziesz musiał włozyć co najmniej 12 - 15 tys zł...

 

Dodaktowo nie tylko nikt Ci nie zwróci tego przy odsprzedazy...Bedzie wprost przeciwnie sprzedaż takiego auta będzie bardzo utrudniona. Jezeli juz to za mniejsze pieniadze niz średnia 318i...

 

Nikt nie lubi tuningowanych aut, zwłaszcza dobrych marek.

 

Dla fanów danej marki jakiekolwiek pozafabryczne zmiany sa dużym minusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za informacje,gdzieś w głębi tak właśnie myślałem że kasa włożona w "ulepszenie" nie zwróci się.Reasumując trzeba zostać przy tym co jest.Tak jak napisałem nie narzekam bo auto jest wmiarę nowe i nie zniszczone (pomijając kilka zadrapań).Jeśli chodzi o sprzedaż i kupno większego silnika raczej nie skuszę się bo wiąże się to z wyższymi opłatami tzw.:podatkiem drogowym(w Irlandii nie ma tego w paliwie :( )

Poprostu zostanę przy tym co jest i już.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Imprezę STI z UK z podatkiem drogowym 700GBP.. Trochę dużo :shock:

 

Ja płace 286GBP za 3.0, do 1.8 wyłącznie płaci się 129GBP.

 

Jak to wygląda u Ciebie?

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.