Skocz do zawartości

INPA nie działa


polo_g40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, próbuję odpalić inpę na Win7. Instalacja przebiegła pomyślnie, lecz wyskakuje błąd:

http://img845.imageshack.us/img845/8079/inpa.png

 

Na innym komputerze (win XP) próbuję odpalić inpę i działa, lecz nie działa diagnostyka silnika, wyskakuje błąd :

EDIABAS-Error

ApiResultText: Error #100

SYS-00100: INITIALIZATION ERROR

API job error or no such result !

Contnue script processing ?

 

Po klikni eciu na TAK wyskakuje ponownie ten komunikat, aż nie kliknę NIE.

Już całe google przeczytałem chyba i nic mi nie pomogło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to odpalałem, mam ADS. tylko wyskakuje na chwilkę czarne okno i się chowa. w tym .ini mam poustawiane tak jak niby ma być. Co do systemu XP to podejrzewam że zły silnik wybierałem, bo mam 2.0D który był ukryty w języku eng. Jutro to sprawdzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam ten sam problem w e46 325ci. Nie mogę połączyć się z silnikiem. Wejście mam OBD2 pod kierownicą. Wyskakuje mi ten sam komunikat. Jak uporać się z tym problemem?

 

EDIT:

 

Mam na myśli komunikat :

EDIABAS-Error

ApiResultText: Error #100

SYS-00100: INITIALIZATION ERROR

API job error or no such result !

Contnue script processing ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wychodziło na to że ze złym silnikiem się komunikowałem, używam wersji angielskiej więc jeśli też jej używasz to znajdź plik INPA\cfgdata\e46 i w DESCRIPTION jest ENTRY, musisz pousuwać cudzysłów jeśli masz przed `ENTRY tak żeby zostało samo ENTRY i teraz będziesz miał więcej silników. A jeśli dobry silnik wybierałeś to ja nie wiem w czym masz problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam


Podane się pod temat


U mnie ten sam błąd kod #100 próbuje połączyć się z silnikiem i ten błąd. Jak wchdze w poduszki to błąd #009. Wszystko zainstalowane prawidłowo port na com1 zmieniony, uruchomione jako administrator w zgodnosci z win xp. Co robię nie tak? Jak w ogóle sprawdzić czy auto łączy się z komputerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie instalujcie uparcie kabli usb na com1 bo bardzo czesto w laptopie na com1 jest port sprzętowy i wtedy gryzą sie, najlepszy wybor to com9, opoznienie 1.

i jak ktos ma gaz w aucie to tez trzeba pamietac zeby wypinac bezpiecznik ze sterownika gazu.

nie pisze juz o tym ze w obd.ini ma byc com9 a nie np remote czy ads...

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.