Skocz do zawartości

Nie działający jeden ring od strony pasażera


starzyk12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w poniedziałek kupiłem BMW e46 320d. po lifcie z 2002r. i mam pytanie co może byc przyczyną nieświecenia 1 ringa od strony kierowcy. Wade zauwyazyłem dopiero dzisiaj wieczorem. Chciałbym to naprawić najlepiej sam bez ingerencji elektryka . Cenne były by jakies wskazówki ;]

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ringi są zapewne dokładane o ile masz ori lampy, związku z tym wpierw wyklucz uszkodzenie owego ringu. Jak to zrobić? w lapie lub gdzieś koło niej będziesz miał zamontowaną przetwornice (taka mała aluminiowa puszka z wystającymi od niej przewodami). Sprawdź czy nieświecący ring jest dobrze do niej podłączony (czy czasem gdzieś na złączu się nie poluzowało). Jeżeli ta operacja nie pomoże spróbuj podłączyć nieświecący ring na miejsce tego działającego. Jeżeli ta operacja się nie powiedzie to niestety będzie to uszkodzenie ringu, wtedy musisz sprawdzić jaki to ring (wymontować i sprawdzić czy CCFL,SMD,LED i kupić na allegro, kiedyś widziałem że sprzedają na sztuki). Z tego co wiem SMD i LED w czasie eksploatowania nie zmieniają koloru więc jak 1 będzie nowy reszta stara nie będzie różnicy w świeceniu ich ale czy tak samo jest z CCFL to niestety nie jestem w stanie Ci powiedzieć.

 

Pozdrawiam Sebastian

Darmowa diagnostyka, programowanie - Nowy Sącz i okolice, kontakt PW


Moja galeria: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=173808


BMW E46 320Cd CR EU4 Coupe

Scania 124l 420KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.