Skocz do zawartości

Ceny amortyzatorow + spręzyn Bilstein


zawias_btm

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos jest mi w stanie doradzić jakich użyc amrtyzatorow i spręzyn , aby "siódemka" zachowywała się tak jak Ojca E30 na orginalnym sportowym , ale nie M pakiet zawieszeniu? Czy występowały takie rodzaje amorow i spręzyn do e32 ? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, trakcja siódemki w stosunku do e30 jest nieporównywalna. Jeżeli chcesz mieć auto do szybszej jazdy w zakrętach to musisz je zmienić. Nawet obniżenie całkowite bodajze -40/-60 nie daje takich rezultatów jak w trójkach. Nie sportowego zawiasu do e32, ponieważ takie nie wychodziło. Jedynie obniżane, Koni chyba ma dedykowany zestaw.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o sportową jazdę. Np. wchodze w zakret po łuku 140 km/h i czuje że karoseria leci na wprost dopiero po chwili skręca całość (autostrada) gdybym chciał sportowo poszaleć to kupiłbym e30m to chyba oczywiste. Chodzi mi o komfort , a jednocześnie o wrazliwsoć układu kierowniczego. Czy jest jeszcze osiągalne zawieszenie jakie było montowane fabrycznie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeśli chodzi o taką jazdę to nie mam problemów, często latam w okolicach 200 km/h, na autostradach w zakrętach szybko, drogach gminnych szybko i zawsze auto idzie jak po sznurku. Poszukałbym na twoim miejscu usterek w zawieszeniu, szczególnie tuleje tylnej belki i łączniki wahaczy z tyłu.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znalazłem! Przyczyną prawdopodobnie jest przedni lewy amortyzator "leje" juz. Tuleje tylnej belki wymieniłem tak samo jak całe zawieszenie z przodu wachacze , łaczniki . Czyli pozostaje mi wymienic przednie amorki i odrazu spręzyny mzienie i zobacze jaki bedzie efekt jeżeli jeszcze nie zadawalający to zmienie z tyłu amory i sprężyny bo tył juz dosyc nisko siedzi jak zatankuje do pełna. W zawieszeniu z tyłu nie ma luzów ocena zaprzyjaznionego diagnosty na szarpakach. Po wymianie podziele sie wrażeniami. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.