Skocz do zawartości

Wibrująca/rezonująca osłona górna silnika z serii N47


prmax

Rekomendowane odpowiedzi

W moim e91 M57 występował dźwięk rezonującego plastiku lub dziurawego wydechu, po oględzinach wydechu i osłon okazało się, że tylna część osłony powoduje halas przy 800 do 1500 obr. po jej zdemontowaniu cisza, silnika nie słychac bardziej w środku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Wreszcie uporałem się z problemem wibrująco-rezonującej osłony górnej silnika :mrgreen:


Dla przypomnienia... osłona wpadała w nieprzyjemne wibracje, które przekładały się na rezonans całej osłony, którą było słychać wewnątrz auta...


Po zdemontowaniu osłony brak nieprzyjemnego terkotania wewnątrz auta. Hałas silnika bez zmian zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz auta. Oczywiście maska przednia zamknięta oraz wygłuszona fabrycznie oryginalną matą.


Przy otwartej masce bez osłony słychać wyraźną pracę wtryskiwaczy.


Osłona wg. mnie pełni raczej rolę estetyczną oraz pewnie pomaga silnikowi szybciej się nagrzewać oraz na pewno motor mniej się kurzy :)


Ponieważ dysponuję taką samą osłoną tyle że z E60 LCI postanowiłem dokonać zamiany. Niestety na nie wiele to pomogło. Owszem było mniej nieprzyjemnego wibrowania ale efekt był niezadowalający...


Co ciekawe moja obudowa od E90 LCI nie hałasowała w E60 LCI...


...postanowiłem podłożyć matę z laminatu LS grubości 1 cm pomiędzy osłonę a oryginalną gąbkę... niestety osłona nie dała się zamontować na silniku (było za grubo). Przymocowałem z powrotem oryginalną gąbkę i powróciłem do punktu wyjścia :cry2:


Następnie dociskając osłonę starałem się znaleźć, który punkt należy odpowiednio usztywnić aby pozbyć się nieprzyjemnych wibracji/hałasów.


Otóż w moim przypadku naklejenie paska z laminatu LS na fabrycznym wygłuszeniu tylnej części silnika rozwiązało w 100% problem :cool2:


Miejsce i przebieg paska zaznaczyłem na czerwono na poniższym rysunku.


http://img845.imageshack.us/img845/7455/coverwh.jpg


Życzę owocnych prac przy Waszych autach :cool2:

 


Wrzuc jeszcze raz foto nie laduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.