Witam, od tygodnia jestem posiadaczem BMW f21 silnik 1.5 116d , bardzo byłem szczęśliwy z posiedzenia tego auta do wczoraj , więc tak:
W czwartek postanowił wymienić olej no bo wiadomo auto po zakupie trzeba, pojechałem na wymianę olej Valvoline, podczas wymiany zaniepokoiło mnie że gość strasznie męczył się z zamontowaniem pokrywy filtra siłował się dość długo , zalał olej , odpaliłem i ok potem 1kilometr do garażu i wszystko ok, na drugi dzień rano do pracy 2kilometr i też ok, po pracy wyjazd i po przejechaniu jakieś 10kilometrow komunikat pisało coś o niewłaściwym wskazanie zaworu ciśnienia oleju ograniczona moc jedź wolno , zatrzymałem się zrobiłem skan bimmer tool wyskoczyły 2błedy , skasowałem błędy ,zgasiłem silnik na chwilę , po odpaleniu żądny błędów więc jadę dalej po około kolejnych kilku kilometrach może 3, znów to samo i za chwilę samochód pokazał jeszcze zatrzymać silnik niskie ciśnienie może dojść do przegrzania tłoka więc zatrzymałem się może po 500m zakończyłem jazdę bo się już bałem jechać . Po kilkunastu minutach odpaliłem tylko silnik zobaczyć co jest , silnik chodził równo i nie było żadnych błędów. Auto wrzuciło na lawecie bo boje się jeździ .
Może ktoś miał taki przypadek co się mogło stać?