Skocz do zawartości

sorandix

Zarejestrowani
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez sorandix

  1. Cześć, Wymieniłem przepływomierz i wchodzę Reset Adaptacji Przepływomierza. Zawsze tam mam wartość 0 0. U Was też tak jest? Sama adaptacja niby się wykonuje - apka mówi, że ok, ale jak było zero tak jest zero - macie tam jakieś wartości ???
  2. Cześć, Nie wiem czy się zrozumieliśmy? Chodzi o to, że nawet jeżeli ustawisz 0.1s to i tak jak masz wolny odczyt to realnie ci zmiany odczytuje co 10sekund - 30sekund. Zwróć uwagę co ile sekund Ci się cokolwiek zmienia, a nie ile masz wierszy. Co z tego, że jest dużo odczytów jak się nic nie zmienia. Poprostu im więcej parametrów dodasz tym wolniejszy odczyt pojedyńczego parametru. Wykresy są wtedy mocno schodkowe.
  3. Piotrek, Loguj mniej parametrów, bo masz zbyt wolne odczyty, co 20-30 sekund. Najpierw musisz sobie przygotować parametry w Live DATA. W ustawieniach pokombinuj też z MODE1,MODE2,MODE3. U mnie czyta najszybciej parametry na MODE2 - acha no i najszybciej działa na kablu. Do tego zaznacz odczytuj parametry blokami. Zrób tak: prędkość 50km/h (obroty 1500) bieg 4 i rozpocznij logowanie z interwałem np. co 0.2 sekundy. Wciśnij gaz 100% (od razu decha) i trzymaj do np. 3500 obrotów. Zakończ logowanie. Wybierz sobie parametry Obroty Masa pow. Masa pow. oczek. Doladowanie Doladowanie oczek. TurboWysterowanie Lambda Potem zrób drugi przejazd - log z innymi parametrami: Obroty cisnienie paliwa cisnienie paliwa oczek. dawka wtrysku dawka wtrysku oczek. Moment obr. Moment obr. czek. Potem zrób krótkiego loga z pracy na wolnych obrotach, ale nie ma sensu dawać takich parametrów jak popiół, sadza, akumulator, dystans do wymiany DPF itp. jak i wszystkie znaczniki o regeneracji - wszystko to odznacz. wtedy można lepiej ocenić pracę. Piszesz, że Ci się wypala co 40km, a masz tutaj 275km od regeneracji ? pozdrawiam,
  4. Dzięki House. Jaką masz pojemność silnika 2.0 ? I jaki masz przebieg? Przyznam, że masz niskie w stosunku do mojego. Acha no i niższy masz EGR na wolnych - czy zawsze na wolnych masz 30% bez względu na temperature silnika? Upolowałem jakąś niby dobrą przepływkę - używkę, dziś dopiero założyłem. Na wolnych jest trochę niżej bo 30kg/h - trochę mi to pływa aż do 34, ale na tamtej też tak było. Przy 2000 jest podobnie jak u Ciebie koło 70 - też ciut niżej. Musze pojeździć teraz - zobaczę czy coś pomogło. Fajnie by było jakby ktoś jeszcze wrzucił dane dla porównania :cool2:
  5. Cześć, Nie ma znaczenia czy mała trasa, czy po mieście. Zawsze jest 200km od regeneracji. Raz tylko jadąc nad morze zrobiłem 360km i potem 500, tylko potem był tak zapchany, że wypalał się 4 razy co 30km. U kolegi e e87 2.0diesel o przebiegu mniejszym o 100.000, rura - zero sadzy ! wypalanie o 400-500km. Wszystko jest ok z autem - poza tą okopconą rurą i wypaleniami co 200km. 1. Korekcje wtrysków w normie: 0.5mg/stk MAX 2. Czujnik ciśnienia nowy - zamiennk 3. Test przelewowy wtrysków - ok 4. DPF-a czyściłem zmywaczem WURTH - 90pln 5. LiquiMoly do baku 2666 - 40pln 6. LiquiMoly do baku przy niskim stanie paliwa - ten drugi nie pamiętam numeru - około 40pln. 7. Sprawdzenie szczelności dolotu - ok 8. Czyszczenie kolektora - brak klapek. 9. Czyszczenie intercoolera 10. Czyszczenia chłodnicy EGR 11. Zabrałem się za czyszczenie przepływomierza - zobaczymy - jeszcze nie byłem na testach. a) na wolnych obrotach miałem 36kg/h, po czyszczeniu jest 30 kg/h - zobaczymy b) przy 2000obr./min. mam 74kg/h Jak jest u Was z tym przepływem? Panowie - macie jeszcze jakieś tańsze pomysły - co sprawdzić - niż wtryski? Jeden wtrysk kosztuje 1100pln to daje ponad 4 klocki !!! To 1/3 wartości auta :-) Mam znajomych, którzy po prostu jeżdżą autkiem i nie interesuje ich kiedy i co ile się wypala, do momentu, aż się nie pojawi CHECK. Ja też przecież cały czas jeżdżę i nie spinam się z tego powodu, ale co mi szkodzi sprawdzić kilka parametrów i porównać. Zwłaszcza jak jest taka wygodna apka pod ręką. pozdrawiam :)
  6. Witam, Jaka jest u was wartość Masy Powietrza (kg/h) na wolnych obrotach? Teoria mówi, że na wolnych powinno być 6kg/h dla 1 lira pojemności. Dla mojego silnika 2.0 N47 wychodzi więc 12kg/g. Tylko nie wiem czy ta teoria pasuje do silników z Turbiną. U mnie w Btool pokazuje 36 kg/h na wolnych (przy EGR=54%). Kolega w e87 też 2.0 ma 29kg/h (przy EGR=0%). Szukam, bo mam wypalanie DPF co 200km i lekko okopconą rurę. Podejrzewam przepływomierz. Jak jest u was?
  7. Witam, Odpowietrzanie ukł. paliwowego np. po wymianie filtra paliwa - za pomocą uruchomienia pompy wstępnej. Wszedłem w ukryte opcje 10xklik na wersje - pojawiła się dodatkowa funkcja serwisowa: Wstępna pompa paliwa sterowanie. Zostawiłem wartość 240 i kliknąłem WYKONAJ > Pojawiło się OK, a po minucie napis: Funkcja serwisowa zakończona. Wszystko dokładnie tak jak pisał autor - więc niby ok, ale nie słyszałem w ogóle pompy. Siedziałem w zamkniętym aucie przy wyłączonym silniku, więc teoretycznie powinno być słychać. Czy powinno się funkcje uruchamiać na włączonym zapłonie, czy obojętne? Czy u Was słychać pompę ??? Jeżeli nie to jak sprawdzić, czy pompa faktycznie chodzi? Czy może ktoś pamięta, gdzie znajduje się pompa w e87 120d 2007 LCI (silnik N47 2.0), aby jej bliżej posłuchać, czy pracuje?
  8. Cześć, U mnie podobnie jest. Wypalanie miałem co 200-300km Klapek nie mam. Czyszczony kolektor plastikowy - zdemontowany i wypucowany na zewnątrz - jak nowy - wszystkie uszczelki nowe. Uszczelniłem dolot (były dziury) - wszystkie połączenia wyczyszczone. Wymieniłem czujnik ciśnienia spalin (przekłamywał). Poprawiło się, bo mój rekord to 370km do wypalania - raczej krótkie trasy. Nie wiem jeszcze jak w trasie. Chciałbym, aby było 500-600 - tak chłopaki pisali na forum. Jeden pisał, że w trasie zrobił 800km do wypalania. Ogólnie auto nie szarpie, mocne, korekty wtrysków poniżej 0,8. Robiłem też test przelewów - wzorcowo - równiutko i wolno przybywa. Auto niby brzytwa, ale... leciutka sadza na rurze - nie powinno jej być. Podejrzewam jeszcze lekko zabrudzone wtryski - więc zakupiłem LiquiMoly do baku, ale najpierw wymienię filtr, bo nie chce rozpuszczać syfu z filtra i potem go zaleje. Potrzebuje tylko po wymianie skutecznego odpowietrzania - będę więc testował apkę. Wtryski podobno nawet jak niby są dobre (korekcje) to i tak już nie robią super mgiełki, tylko rozpylają większe kropelki i może podkopcać i przypychać szybciej DPF-a. Więcej pomysłów nie mam. Kamil, jak u Ciebie z rurą? Co zauażyłem to czasem EGR całą drogę się potrafi nie otworzyć. I jeszcze jedno ciekawsze: Sterownik otwiera EGR na tyle procent, aby zrównać powietrze oczekiwane z aktualnym. Jeżeli jest zamknięty to aktualne jest dużo wyższe - nawet o 250 jednostek (chyba, ze dziury w dolocie - to jest mniej), no i widać po lambdzie, że jest więcej tlenu. Ciekawe jak jest u Was?
  9. Witam, Jakiś czas temu autor pisał, że ma wstępnie przetestowane odpowietrzanie układu paliwa np. po wymianie filtra dla N47 ? Czy jest szansa na taki upgrade w wersji beta?
  10. Cześć, Czy autor ma coś przeciwko udostępnieniu listy usprawnień aplikacji? Ewentualnie nad czym obecnie pracuje?
  11. 1. Fajnie by było jakby można było w każdej chwili wrócić do poprzedniej wersji aplikacji. Jeszcze, lepiej jakby była możliwość zainstalowania wersji normalniej i wersji beta osobno. W razie czego zawsze, szybko można podejrzeć różnice w działaniu między betą, a stabilną. To pomoże w wyszukiwaniu np. bugów, gdy coś działało, a teraz nie działa. Nawet najlepszym się to czasem zdarza. Normalna sprawa w kodowaniu. 2. Czy aplikacja daje powiadomienia, gdy rozpoczyna proces wypalania DPF i gdy wypalanie jest zaplanowane będąc np. na ekranie live data? Jeszcze lepiej by było jakby aplikacja działała w tle, gdy np. jadę na nawigacji - nie przegapiłbym wypalania lub innych ważnych informacji/powiadomień. Ewentualnie czy aplikacja mogłaby pamiętać ostatni najwyższy zarejestrowany parametr: dystans od regeneracji? Jeszcze lepiej jakby mogłaby w tle ten parametr co np. minutę działając w tle i zapisując do pliku - robiąc loga z datą i godziną wypalenia i po ilu km - to już bajka. Bez tego czasem przegapię ile dokładnie miałem kilometrów od ostatniego wypalania. Niestety ta informacja ginie bezpowrotnie. Ogólnie wyskakujące powiadomienia o reg.aktywna oraz takie automatyczne logi zwalniają od częstego śledzenia ekranu. Dużo lepiej w tym czasie obserwować drogę :) 3. Back-pressure offset - znalazłem coś na ten temat na forum, ale nie dużo. Faktycznie jest to jakaś korekcja czujnika. Czy wiecie jak on się nazywa w np. Inpie? Chętnie coś poszukam w necie. U mnie zawsze po zapaleniu silnika jest trochę inna wartość - ja mam nawet -40. Zauważyłem, że zaraz po wypalaniu ten parametr ma dużo mniejszy minus - coś koło -10 Sprawdzałem u kolegi - u niego ten parametr ma wartości dodatnie coś koło +20. Możecie napisać jakie są u Was doświadczenia z tym parametrem?
  12. Sugestie dot. btool, jeżeli autor znalazł by czas. 1. Odnośnie prędkości czytania parametrów: Często rzeczywista prędkość czytania parametrów nie zawsze idzie w parze z ustawioną. Zależy ona nie tylko od ustawień aplikacji Mode1,Mode2, czytaj blokami, itp., ale również od tego ile parametrów mamy akurat wybranych w danym bloku. Bez takiego wskaźnika dopiero po zrobieniu wykresów okazuje się, że prędkość jest zbyt mała - np. w przypadku, gdy parametry szybko się zmieniają. Optymalnie by było jakby rzeczywista prędkość czytania bloków była pokazywana na ekranie danego bloku danych. Ważne, żeby jednostka prędkości czytania bloków była wyrażona w odczytach tego samego parametru w jednostce czasu . Np. Chcąc zrobić przyzwoite - nie schodkowe pomiary-wykresy - np. doładowania i masy powietrza - trzeba uzyskać rzeczywisty interwał odczytu jednego pararmetru minimum 0,2s. Oczywiście przy gaz-max. 2. Po modyfikacji parametrów (kluczyk) wraca do pierwszego bloku, a nie do tego co był edytowany. Najlepiej (intuicyjnie) jakby wrócił do bloku z którego był wywołany. 3. Czy będzie dużym problemem dorobienie więcej jak 3 bloki. Myślę, że 10 nie jest przesadą. Ze względu na to, ze czyta wolno, trzeba porobić kilka zestawów z małą ilością parametrów. 4. Nie zaszkodziłoby dodać standardowe bloki kontrolne typu: obroty,masa pow.,doładowanie,wysterowanie Turbo 5. Automatyczny Pomiar przyspieszenia przez aplikacje. Fajny jest test ten od 0-100, ale jest zależny od umiejętności kierowcy np. prędkości zmiany biegów. Bardziej miarodajnym do porównywania osiągów testem byłby pomiar od 60-100 np. na biegu IV. Aplikacja sugerowałaby drogę bez wzniesień oraz utrzymanie prędkości np. 50km na biegu 4 oraz gdy warunki drogowe na to pozwolą dać gaz-max. Po wciśnięciu gazu w podłogę aplikacja automatycznie rozpocznie pomiar przy prędkości 60km/h i zakończy po 100km/h Chodzi też o to, aby wykluczyć zwłokę reakcji człowieka, chodzi przecież o osiągi samochodu, a nie umiejętności kierowcy. Automat zrobi to precyzyjniej niż człowiek pod warunkiem odpowiedniej prędkości czytania parametrów. Ewentualnie test 80-120 na biegu V - dla testów przy wyższym obciążeniu.
  13. Witam, BTOOL Expert używam ponad miesiąc i jest spoko. Mam pewne obserwacje i pytania: 1. Jak powstaje procentowa ilość sadzy? Czy jest jakiś algorytm obliczania w apce BTOOL, czy jest ona odczytana ze sterownika? 2. Czy sadza w gramach jest parametrem odczytanym, czy wyliczonym w aplikacji BTOOL? Ogólnie rzecz biorąc to czy są jakieś parametry przeliczane przez aplikację BTOOL, czy jest to zawsze tylko odczyt ze sterownika samochodu? Jeżeli są jakieś przeliczane to które? Pytam po to aby lepiej interpretować niektóre parametry. 3. W jakich przypadkach aplikacja BTOOL wysyła powiadomienie o zakończeniu wypalania DPF? Miałem raz taką sytuację, gdzie nie było wypalania pełnego , a dostałem komunikat o zakończeniu wypalania. A może jest jakieś małe i duże wypalanie ? Chyba, że zaczęła się procedura wypalania, a ja od razu zgasiłem silnik i sterownik podał info, że procedura się zakończyła, bo odpuścił wypalanie, skoro zgasiłem silnik. Na pewno tego faktu nie przegapiłem, bo bym widział Reg.Aktywna. 4. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o parametrze Back-pressure offset - czy ktoś coś wie o tym parametrze? 5. Podobno test wtryskiwaczy powinno robi się na zimnym silniku, bo na zimnym odchyłki są największe? 6. Fajnie by było jakby Apka podawała prędkość czytania bloków. Miałem taki przypadek, że w BMW X3, czytała bardzo wolno parametry (jeden na sekundę) - to trochę za mało, chcąc zrobić wykresy. Próbowałem kombinować z parametrami MODE 1, MODE 2, MODE 3, ale ciężko mi było porównać prędkość odczytywania. Próbowałem na kablu K+DCAN i na vGate. U mnie czyta wystarczająco szybko. 7. Jak rozpoznać czy mam wersje Beta? W wersja aplikacji pisze tylko 2.142-expert, a nic nie piszę czy Beta, czy nie. Zaznaczyłem oczywiście, że chcę być Beta-testerem. BMW E87 120d, LCI 2007, N47 2.0, Kabel USB-OTG od Viakena K+DCAN,, interfejs VGATE iCAR PRO BT4.0
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.