Skocz do zawartości

WP89

Zarejestrowani
  • Postów

    36
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez WP89

  1. Ja się przymierzałem do A7 w ubiegłym roku. Ogólnie to masakra jeśli chodzi o mniej dopasione wersje (brak drewna itp.). Jakość plastików, design wnętrza, wypalcowane ekrany... mega słabo to wygląda w stosunku do G30.

    Nie wiem jak mocno musiałbym skompletować A7 żeby jakoś to wyglądało w środku bo mimo wstępnej niechęci po prostu mega się zraziłem do tych aut po przymiarce i jazdach testowych.

    W skrócie zostałem przy G30 bo po prostu nie mam pomysłu na co zmienić. Nigdy nie byłem fanem SUVów, dobrze czułem się w sedanach/limo. Mercedes mega poprawne auto ale jakoś tak bez charakteru. Chyba jeszcze za młody się czuje po prostu do Mercedesa (32 lata mam). W Audi niestety nie mogę zaakceptować tego wnętrza ale to już kwestia subiektywna całkowicie.

  2. Czy posiadacze G31 520xd moga sie wypowiedziec jakie maja spalanie.

    Ja przy anemicznej jeździe trasa/miasto bez korków po 15tys mam średnia 7.5L

     

    Ja w mieście mam ok. 8,5-9 l/100 km

    Trasa w zależności od drogi:

    - na ekspresówkach/autostradach przy 170-180 km/h mam w okolicach 8 l/100 km

    - przy spokojnej jeździe w dużym ruchu na krajówkach (80-100 km/h) potrafi zejść do 5,5-6,5 l/100 km.

    Z tym, że trasy zazwyczaj robię załadowany pod sufit.

  3. Panowie,

    Temat wałowany na każdym forum natomiast jeśli chodzi o G30 to nie znalazłem podobnego wątku.

    Mam 70 tys. przebiegu i stanąłem przed dylematem...

    Niestety ile ludzi tyle opinii... BMW nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni biegów i nie ma na to interwału chociaż producent samej skrzyni ZF ją zaleca. Producent skrzyni ZF zaleca wymianę statyczną natomiast niektóre ASO w PL, które serwisują auta BMW, w których montowane są skrzynie ZF chwalą się i rekomendują od niedawna wymianę dynamiczną (Inchcape, Smorawiński itp):



    Cytując jednego dealera/Aso w Polsce:

    " DYNAMICZNA WYMIANA OLEJU W AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW.

    "W NIEKTÓRYCH AUTOMATYCZNYCH SKRZYNIACH BIEGÓW OLEJU SIĘ NIE WYMIENIA“. OBALAMY TEN MIT.


    Nowoczesne "automaty" to bardzo skomplikowane i precyzyjne urządzenia, wymagające specjalistycznej obsługi. Z przyjemnością informujemy, że wprowadziliśmy do oferty nową usługę – dynamiczną wymianę oleju w skrzyni automatycznej.

    Co to jest?

    Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów jest procesem, który umożliwia wymianę całego oleju w układzie. Przy wymianie metodami tradycyjnymi (grawitacyjnie) wymieniane jest zaledwie 40-60% płynów. Reszta pozostaje w przewodach, sterowniku, konwerterze. Tak naprawdę wymiana tradycyjna to rozmieszanie nowego oleju w starym.


    „W niektórych automatycznych skrzyniach biegów oleju się nie wymienia“ – to MIT.


    Dlaczego dynamiczna wymiana jest lepsza?


    Skrzynia biegów przenosi na koła wygenerowaną przez silnik moc. Obciążenia pomiędzy elementami są ogromne, w związku z tym, jakość środka smarnego ma kapitalne znaczenie. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi i środkom, jesteśmy w stanie wyczyścić cały układ olejowy i kanały skrzyni biegów. Urządzenie zostaje wypłukane ze starego płynu i osadów, następnie uzupełnione nowym olejem o specyfikacji jaką przewidział producent.


    Następnie wymieniamy w skrzyni biegów filtr (zalecany co 120 tys. km). Dzięki temu, skrzynia biegów znów zaczyna pracować w warunkach fabrycznych. Taki sposób wymiany oleju zapewnia natychmiastowy, bardzo odczuwalny wzrost płynności działania i komfortu przełączania. Skrzynia przestaje szarpać, biegi zmieniają się cicho, bez zbędnych opóźnień.


    Olej w skrzyni biegów pracuje w bardzo ciężkich warunkach. Oprócz smarowania mechanizmów, odprowadza ciepło i chłodzi skrzynię biegów. Takie wykorzystanie, powoduje jego degenerację i utratę własności. Utrata właściwości oleju objawia się pogorszeniem sposobu pracy skrzyni biegów. Lekceważenie tych objawów, doprowadzi do nieuchronnej i czasem bardzo kosztownej awarii.


    Aby zadbać w pełni o automatyczną skrzynię biegów, warto przeprowadzić dynamiczną wymianę oleju po przejechaniu ok. 60 tys. km, a następnie dokonywać takiej wymiany regularnie co kolejne 60 000 km."


    Może podzielicie się swoimi doświadczeniami?

    Jest to moja pierwsza skrzynia ZF oraz przygoda z BMW. W przypadku VAGa takich dylematów nie miałem bo zgodnie z zaleceniami producenta i interwału olej w skrzyni był wymieniany przy dużym przeglądzie co 60 tys. km.

  4. Wczoraj po pracy pojeździłem trochę żeby zgłębić temat:

    - poza fotelikami Britax-Romer do wszystkich można dokupić adaptery do zamontowania na każdy wózek. Foteliki Britax pasują na ten moment tylko do wózków Britax. Z tego tytułu dla mnie odpada - żona wybiera między Cybexem Priam 2.0 a Mutsy Icon.

    Standardowo w każdym sklepie mówią i zachwalają co innego:

    - W jednym sklepie zachwalali i polecali Avionaut Pixel ze względu na idealne ułożenie dziecka w pozycji prostej w foteliku natomiast w drugim podkreślali, że w przypadku większego dziecka fotelik posłuży na max. 2-3 mce. Avionaut ma słabą ochronę główki po wyjęciu wkładek niemowlęcych. Zdecydowanie najlżejszy ze wszystkich.

    - Cybexa Cloud Z w jednym i drugim sklepie również polecali na pierwsze miesiące natomiast później gdy dziecko jest większe podobno występuje efekt wypychania główki dziecka do przodu. Dla nas temat istotny bo w grę wchodzą częste podróże 4-5 h praktycznie od początku powiększenia rodziny. Cybex ze względu na te wszystkie bajery zdecydowanie najcięższy dlatego dla kobiet mniej "tęższych" może to być problem w dłuższej perspektywie.

    - Maxi Cosi Pebble Pro jest chyba optymalnym rozwiązaniem. Dobry fotelik z punktu widzenia fizjoterapeutycznej pozycji dziecka.

    - Swandoo odrzucam za wykonanie - chiński produkt, nie wyglądał dobrze już nawet na półce sklepowej

    Bazy zarówno Avionaut, Maxi-Cosi i Cybex mogą posłużyć na dłużej w przypadku zmiany fotelika na większy.

    Wszystkie foteliki mają 4-5 gwiazdek w testach Adac. Zdecydowanie najłatwiej później sprzedać Cybexa i Maxi-Cosi - dobra renoma a na wszystko co z logiem Cybex dzisiaj kobietki mają niesamowite ssanie :) .

    Dodam, że baz na razie nie mierzyłem bo nie było już na to czasu. Jeżeli będzie dobrze siedziała baza Maxi Cosi to prawdopodobnie się zdecyduje na ten zestaw.

  5. Panowie,

    Może temat z tych mniej typowo motoryzacyjnych ale może ktoś się podzieli doświadczeniem i oszczędzi mi czasu, którego zawsze mało i ewentualnych przykrych przyszłych doświadczeń.

    Pierwsze dziecko w drodze więc żona już "lata" za wózkami, fotelikami i innymi gadżetami. Ustalenia są takie, że żona wybierze sobie wózek a ja mam kupić fotelik (z bazą).

    Jeden z aspektów, które udało mi się ustalić to to, że nie każda baza fotelika pasuje dobrze do każdego auta (kąty, odpowiednie podparcie bazy etc.)

    Planuje zmienić niedługo swoje auto więc pod opiekę żony trafi moje obecne G30, które docelowo będzie głównym autem do przewozu malucha.

    Generalnie dużo podróżujemy z żoną więc fotelik nie będzie służył tylko do wypadów do przychodni i na weekendowe krótkie wyjazdy.

    W sprzedaży zazwyczaj jest tak, że Pan który nam coś proponuje często próbuje sprzedać nam coś na czym najwięcej zarobi. Później w praktyce wychodzi różnie...

    Żonie podoba się Cybex Cloud Z natomiast ja zastanawiam się jeszcze nad Maxi-Cosi Pebble Pro, Avionaut Pixel oraz Swandoo Albert 1.1 (wszystko oczywiście z dedykowanymi bazami).

    Może ktoś ma za sobą pewne doświadczenia i podpowie co pasuje fajnie do tego auta?

  6. Dla jasności - zarówno do serwisu BMW jak do doradców z którymi osobiście miałem przyjemność nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń. Zarówno sam kontakt jak i profesjonalizm jest na bardzo wysokim/ zadowalającym mnie poziomie. Logiczne jest, że muszą poruszać się w ramach standardów i procedur, które mają narzucone z góry i chcąc wypałniać strategię marki. Chcąc naginać niektóre ich regulacje jest to ich ewentualna przychylność i dobra wola.

    Dlatego nie jestem zwolennikiem łączenia usilnie marki z jakością usług serwisowych bo to zależy przede wszystkim od ludzi i indywidualnego podejścia danego serwisu.

    W samej Warszawie pewnie serwis serwisowi nie równy i każdy ma różne doświadczenia i preferencje.

    U mnie problemem jest auto i jego ewentualna dotychczasowa skłonność do awarii.

  7. Serwis BMW to jednak serwis premium i nie dopuściliby się takiej fuszerki i druciarstwa...

    Mimo, że problem widoczny gołym okiem to najpierw trzeba się umówić na diagnostykę. Oczywiście terminów na cito nie ma więc parę dni trzeba odczekać.

    Po wykonaniu diagnostyki usłyszysz, że faktycznie panel który nie działa jednak nie działa i dopiero na tym etapie można zamówić nowy panel co również swoje trwać musi.

  8. W trakcie roku użytkowania G30 i 44 k przebiegu, miałem już wymienione dwa amortyzatory z tyłu (wylały się) i ostatnio wymieniony panel klimatyzacji, który przestał nagle działać z dnia na dzień. Nie muszę chyba pisać z czym się to wiązało w takich temperaturach. Oczywiście czas oczekiwania na panel to ok. tydzień a o aucie zastępczym w tym okresie można zapomnieć.

    Wierzcie albo nie ale przez ostatnie 9 lat, kiedy użytkowałem tylko nowe, różne auta przez okres max. 2 lata z żadnym autem nie byłem w ASO w celu innym niż standardowa eksploatacja (oleje, filtry, klocki).

    Biorąc do tego pod uwagę, że jestem jedną z tym osób, których problem braku stabilności auta przy wyższych prędkościach akurat dotyczy (dzisiaj jadąc S7 z Gdańska znowu miałem te objawy) to moje doświadczenia z G30 naprawdę nie są najlepsze.

  9. Klimat panujący na tym forum pomiędzy forumowiczami idealnie odzwierciedla ogólnopanującą opinię na temat użytkowników BMW na drogach... niestety...

    Cały czas ktoś komuś chce coś udowodnić, brak merytorycznej dyskusji...

    Chłopak zapytał o jakość wykończenia wnętrza a tu jak w praktycznie każdym temacie znowu dyskusja na temat ogromnego niewybaczalnego faux pas ze trony BMW czyli produkcji 518d w bieda version dla pospólstwa chcącego się dowartościować jakże zacnym i cenionym znaczkiem BMW na masce...

    Cały czas się zastanawiam jak na tym forum mogą pomieścić się jednocześnie użytkownicy np. 540i i 518d...

  10. PIerwsze modele 2017, 2018r mają dużo problemów ze spasowaniem.

    Od rocznika modelowego nie słyszłem od nikogo, że coś skrzypi.

    Ja mam zrobione 25kkm kompletna cisza.


    Inna sprawa to samochód prosto od delera pojechał do detailera na pełne zabezpieczenie lakieru i skór i co pół roku jest prowadzony serwis powłok. - Zero zużycia.

     

    Co ma zabezpieczenie lakieru i skór do trzeszczącego wnętrza??

    Jakiego zużycia oczekujesz przy przebiegu 25kkm?

  11. Podpytam od razu - tylne klocki i tarcze miałem wymieniane przy 45, a przednie przy 50 dalej się nie świecą - przy xdrivie przód ma znacznie dłuższą żywotność ??

     

    U mnie podobnie: 42k km przebiegu i tyl do wymiany za 3k km. Wymieniałeś tarcze przy 45k przebiegu?

  12. Odbierając samochód zapytałem o adblue i powiedzieli ze można lać praktycznie wszystko, byle z butelki a nie dystrybutora.

     


    Potwierdzam żeby lać tylko z butelki/karnistra ( ja leje Grupa AZOTY, 5L-13zł, 10l- 24zł) i nie sypie błedami itd.

    U mnie gdy pokazywało 3l do dolania weszlo mi 14,5l. Niestety ale nie pomoge z przebiegiem bo nie pamietam ile kkm mialem jak zalewałem do pełna

     

    Kompletnie tego nie rozumiem i dla mnie to dyrdymały. Adblue to niesamowicie prosty związek mocznika i wody demineralizowanej więc w zasadzie każdy moze w domu przygotować go samemu. Nie rozumiem w jakim celu w dystrybutorach miałby być Adblue gorszej jakości.

  13. Witam,

    Poszukuję tylnych klocków hamulcowych do Mini One, rocznik 2017, 1,2 benzyna - 75 KW, hatchback

    VIN ...2G93874.

    Jeżeli z tyłu jest czujnik to równiez potrzebuję.

     

    Witam



    Nasza oferta na tylne klocki hamulcowe do powyższego MINI:

    - link, proszę kliknąć tutaj



    Ceny są podane za komplety na dwa tylne koła.


    Oprócz konwencjonalnych klocków hamulcowych w linku znajdują się:

    - ceramiczne klocki hamulcowe ATE Ceramic 13.0470-2797.2


    Z tyłu również jest zamontowany czujnik zużycia klocków:

    - link, proszę kliknąć tutaj (ceny są podane za 1 sztukę ; czujnik jest tylko 1 na oś)


    Klocki hamulcowe oraz czujnik szczególnie polecam ATE.



    Pozdrawiam

    Maciej Ziółkowski

     

    Dzięki, poszło zamówienie

  14. Panowie co miasto to inne ceny. Za litr oleju liczą od 73zł do 120. Co najgorsze to że ten sam olej poza ASO kosztuje 40zł/l w oryginalnym opakowaniu BMW - po 1litr. Sama usluga wymiany oleju i filtra z tego co dzwonilem to od 120zł w Lublinie do ponad 400 w Warszawie. Bez materiałow. Tak wiec ceny bardzo różne.

     

    Mi w Lublinie na ich materiałach powiedzieli ok. 800-900 zł (nie pamiętam dokładnie). O użyciu swojego oleju i filtrów nie było mowy. Mi powiedzieli, że w Best-Auto tylko ich materiały a że ja leje Valvoline to nie mają takiej opcji wymiany. Dodam, że robiłem serwis międzyokresowy (poza BSI)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.